Ana sayfa / Asya / Çin / Shilian Chemical Industry captive power station

Shilian Chemical Industry captive power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Jiangsu Sheng, Çin. Koordinatlar: 33.3953, 118.9966.

kömürJiangsu ShengÇinCO₂ model edilmiş

Shilian Chemical Industry captive power station — 100 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Jiangsu Sheng, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: Shilian Chemical (Jiangsu) Co Ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 125k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #2704. sıradadır. 2008 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 18 yaşındadır — görece modern. Model edilmiş yıllık emisyonları 311,720 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 73k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Çin elektriğinin yaklaşık %54.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

100MW kurulu kapasite
125,142enerji sağlanan hane (tahmini)
311,720t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
2008devreye alma (~18 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-3324.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisShilian Chemical Industry captive power station Climate TRACE
ÜlkeÇin · Jiangsu Sheng Climate TRACE
Koordinatlar33.3953, 118.9966 Climate TRACE
Yakıtkömür Climate TRACE
MW kurulu kapasite100 MW GEM · 2026 · L100000104569; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiShilian Chemical (Jiangsu) Co Ltd Climate TRACE
Devreye alınma2008 Climate TRACE

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları311,720 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#2704 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1694 / 1907 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.14× · 700 MW · n=1907 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri125,142 hesaplandı
İklim14.8°C · HDD 2,056 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 40/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000104569; yakıt: Climate TRACE

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

100 MW'de, Shilian Chemical Industry captive power station Çin'daki kömür santrallarının medyanı altında 700 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~311,720 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

73kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
42kevlerin yıllık enerji tüketimi
5.2 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Çin'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

East Hope Metals Wucaiwan power station: 7,000 MW7kEast Hope …Datang Tuoketuo power station: 6,720 MW7kDatang Tuo…Togtoh power station: 6,720 MW7kTogtoh pow…Ying Long Shan power station: 6,300 MW6kYing Long …Jiaxing power station: 6,030 MW6kJiaxing po…Guazhou Changle power station: 6,000 MW6kGuazhou Ch…Guodian Yulin Jingbian power station: 6,000 MW6kGuodian Yu…Guoxin Dafeng power station: 6,000 MW6kGuoxin Daf…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Shilian Chemical (Jiangsu) Co Ltd.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (kurak kış) (Köppen Cwa). Enlem: 33.4°N.

14.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,056ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
908soğutma derece-günleri (baz 18°C)
5 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 2 °CJF: 4 °CFM: 8 °CMA: 14 °CAM: 20 °CMJ: 24 °CJJ: 27 °CJA: 27 °CAS: 22 °CSO: 17 °CON: 10 °CND: 4 °CD27 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %16 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 44/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
40/100çevresel şiddet endeksi
25.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
100 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 1907 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #1694. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 1907 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,882,493 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 33.3953, 118.9966 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Shilian Chemical Industry captive power station ne tür bir santraldir?

Shilian Chemical Industry captive power station — 100 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Jiangsu Sheng, Çin, 2008 yılında devreye alındı.

Shilian Chemical Industry captive power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 125,142 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Shilian Chemical Industry captive power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Shilian Chemical Industry captive power station için belirtilen sahip: Shilian Chemical (Jiangsu) Co Ltd.

Shilian Chemical Industry captive power station ne kadar CO₂ salar?

Shilian Chemical Industry captive power station için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 311,720 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.