Ana sayfa / Avrupa / İspanya / SEIRA II 3

SEIRA II 3

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Catalonia, İspanya. Koordinatlar: 41.4833, 0.4667.

hidroelektrikCataloniaİspanyabarajlı hidroelektrik

SEIRA II 3 — 19.2 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Catalonia, İspanya. Verilerde belirtilen sahibi: CORPORACION ACCIONA HIDRAULICA S.L.. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 19k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından İspanya'deki 899 enerji santrali arasında #597. sıradadır. 1996 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 30 yaşındadır — köklü bir tesis. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, İspanya elektriğinin yaklaşık %11.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 154 gCO₂/kWh (%74.6 düşük karbonlu) (2025).

19.2MW kurulu kapasite
19,221enerji sağlanan hane (tahmini)
1996devreye alma (~30 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1007896.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSEIRA II 3 WRI
Ülkeİspanya · Catalonia WRI
Koordinatlar41.4833, 0.4667 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite19.2 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiCORPORACION ACCIONA HIDRAULICA S.L. WRI
Devreye alınma1996 WRI
Teknolojibarajlı hidroelektrik WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#597 / 899 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#108 / 124 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.35× · 55.2 MW · n=124 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri19,221 hesaplandı
İklim14.6°C · HDD 1,812 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 37/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

19.2 MW'de, SEIRA II 3 İspanya'daki hidroelektrik santrallarının medyanı altında 55.2 MW'dedir. Teknik olarak barajlı hidroelektrik olarak tanımlanır. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

İspanya'deki en büyük hidroelektrik santralleriyle kapasite karşılaştırması

ALDEADAVILA II 2: 1,226 MW1kALDEADAVIL…JOSE M ORIOL GRUPO 4: 953 MW953JOSE M ORI…La Muela II Grupo 4: 882 MW882La Muela I…VILLARINO 4: 851 MW851VILLARINO 4LA MUELA CORTES 1: 634 MW634LA MUELA C…SAUCELLE II 1: 516 MW516SAUCELLE I…CEDILLO 3: 500 MW500CEDILLO 3San Esteban II Grupo 1: 438 MW438San Esteba…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: CORPORACION ACCIONA HIDRAULICA S.L..

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: soğuk yarı kurak bozkır (Köppen BSk). Enlem: 41.5°N.

14.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,812ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
568soğutma derece-günleri (baz 18°C)
313 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 5 °CJF: 8 °CFM: 10 °CMA: 13 °CAM: 17 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 21 °CSO: 15 °CON: 10 °CND: 6 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %26 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 40/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
19.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
66 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

İspanya'deki 124 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #108. en büyüğü.

İspanya'de bu veri setinde 124 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 15,680 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 41.4833, 0.4667 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

SEIRA II 3 ne tür bir santraldir?

SEIRA II 3 — 19.2 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Catalonia, İspanya, 1996 yılında devreye alındı.

SEIRA II 3 kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 19,221 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

SEIRA II 3 için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde SEIRA II 3 için belirtilen sahip: CORPORACION ACCIONA HIDRAULICA S.L..

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.