Ana sayfa / Avrupa / Fransa / Sassenage

Sassenage

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Rhone-Alpes, Fransa. Koordinatlar: 45.2129, 5.6513.

hidroelektrikRhone-AlpesFransanehir tipi hidroelektrik

Sassenage — 10.53 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Rhone-Alpes, Fransa. Verilerde belirtilen sahibi: Electricité de France SA. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 11k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #773. sıradadır. 1991 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 35 yaşındadır — köklü bir tesis. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Fransa elektriğinin yaklaşık %10.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

10.53MW kurulu kapasite
10,542enerji sağlanan hane (tahmini)
1991devreye alma (~35 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1024479.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSassenage WRI
ÜlkeFransa · Rhone-Alpes WRI
Koordinatlar45.2129, 5.6513 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite10.53 MW ODRE official registry; kurulu/nominal kapasite
SahibiElectricité de France SA WRI
Devreye alınma1991 WRI
Teknolojinehir tipi hidroelektrik WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#773 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#147 / 428 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.99× · 5.3 MW · n=428 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri10,542 hesaplandı
İklim10.5°C · HDD 2,826 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 27/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: ODRE official registry; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

10.53 MW'de, Sassenage Fransa'daki hidroelektrik santrallarının medyanı çok üstünde 5.3 MW'dedir. Teknik olarak nehir tipi hidroelektrik olarak tanımlanır. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Fransa'deki en büyük hidroelektrik santralleriyle kapasite karşılaştırması

GRAND MAISON: 1,713 MW2kGRAND MAIS…MONTEZIC: 910 MW910MONTEZICREVIN: 808 MW808REVINSUPER BISSORTE: 742 MW742SUPER BISS…BATHIE: 600 MW600BATHIECHEYLAS: 485 MW485CHEYLASPOUGET: 447 MW447POUGETGENISSIAT: 420 MW420GENISSIAT

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Electricité de France SA.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 45.2°N.

10.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,826ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
112soğutma derece-günleri (baz 18°C)
573 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 2 °CJF: 3 °CFM: 6 °CMA: 9 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 20 °CJA: 20 °CAS: 16 °CSO: 11 °CON: 6 °CND: 3 °CD20 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %15 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 58/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
27/100çevresel şiddet endeksi
18.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
208 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 428 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #147. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 428 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 19,602 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 45.2129, 5.6513 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Sassenage ne tür bir santraldir?

Sassenage — 10.53 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Rhone-Alpes, Fransa, 1991 yılında devreye alındı.

Sassenage kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 10,542 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Sassenage için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Sassenage için belirtilen sahip: Electricité de France SA.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.