San Pablo Raceway

California, Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde güneş güç santrali. Yaklaşık konum 34.7237, -118.2803.

güneşCaliforniaAmerika Birleşik Devletleri

San Pablo Raceway, California, Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde 100 MW kapasiteli bir güneş enerji santrali'dir. Sustainable Power Group LLC tarafından işletilmektedir. 90 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 26k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,938 enerji santrali arasında #2841. sıradadır. 2019 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 7 yaşındadır — yakın zamanda inşa edilmiş. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, güneş, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %8.6'ini sağlamaktadır; ulusal ÅŸebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

100MW kurulu kapasite
90GWh raporlanan / yıl
25,628enerji saÄŸlanan hane
2019devreye alma (~7 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0062004.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSan Pablo Raceway WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · California WRI
Koordinatlar34.7237, -118.2803 WRI
Yakıtgüneş WRI
MW kurulu kapasite100 MW GEM · 2026 · L100000804814; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiSustainable Power Group LLC WRI
Devreye alınma2019 WRI
GWh raporlanan / yıl90 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#2841 / 10938 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#81 / 3283 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite33.33× · 3 MW · n=3283 hesaplandı
Beslenen hane eÅŸdeÄŸeri25,628 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim15.6°C · HDD 1,598 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 43/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut deÄŸil

TeknolojiMevcut deÄŸil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000804814; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

100 MW'de, San Pablo Raceway Amerika Birleşik Devletleri'daki güneş santrallarının medyanı çok üstünde 3 MW'dedir. Güneş fotovoltaiği, hareketli parçaları veya yakıtı olmaksızın güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştürür; çıktı günün saati ve hava durumuna göre değişir, bu nedenle depolama veya esnek yedekle eşleştirilir.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Amerika Birleşik Devletleri'deki en büyük güneş santralleriyle kapasite karşılaştırması

Topaz Solar Farm: 585 MW585Topaz Sola…Agua Caliente Solar Project: 348 MW348Agua Calie…Solar Star 1: 317 MW317Solar Star…Desert Sunlight 300 LLC: 312 MW312Desert Sun…Stateline Solar: 300 MW300Stateline …Mojave Solar Project: 280 MW280Mojave Sol…Solar Star 2: 279 MW279Solar Star…McCoy Solar Energy Project Hybrid: 270 MW270McCoy Sola…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Sustainable Power Group LLC tarafından işletilmektedir. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal baÄŸlam

Bu solar santrali fotovoltaik panellerle güneş ışığını doğrudan elektriğe çevirir. warm-summer Mediterranean ikliminde (Köppen Csb) yer almaktadır — Kuzey Yarımküre, enlem 34.7°N — bu, ne kadar enerji üretebileceğini ve çıktısının yıl içinde nasıl değiştiğini belirler.

15.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,598ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
722soğutma derece-günleri (baz 18°C)
1,016 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 7 °CJF: 9 °CFM: 10 °CMA: 13 °CAM: 17 °CMJ: 22 °CJJ: 26 °CJA: 26 °CAS: 22 °CSO: 17 °CON: 11 °CND: 7 °CD26 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %35 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 36/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

Güneş PV, 25°C hücre sıcaklığının üzerinde her °C için yaklaşık %0,35 güç kaybeder — buradaki sıcak mevsim zirvelerinde yaklaşık %0.2 (tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni marine corrosion.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
43/100çevresel şiddet endeksi
18.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
22 kmkıyıya uzaklık

Daha yüksek çevresel şiddet, tam da koruyucu sökülebilir yalıtımın en çok geri ödeme yaptığı yerdir: korunaklı bir mikro-iklim korozyonu, UV ve termal döngü hasarını yavaşlatır ve dış donanımın hizmet ömrünü uzatır. Bu, gösterge niteliğinde bir saha-iklim bağlamıdır — belirli bir santral veya işletmecinin durum değerlendirmesi değildir.

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 3283 güneş enerji santrali arasında kapasiteye göre #81. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 3283 güneş enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 38,093 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 34.7237, -118.2803 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

San Pablo Raceway ne tür bir santraldir?

San Pablo Raceway, California, Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde bir 100 MW güneş santralidir, 2019 yılında devreye alındı.

San Pablo Raceway ne kadar elektrik üretir?

San Pablo Raceway yılda yaklaşık 90 GWh elektrik üretir.

San Pablo Raceway kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 25,628 haneye yetecek düzeydedir.

San Pablo Raceway kim tarafından işletiliyor?

San Pablo Raceway, Sustainable Power Group LLC tarafından işletilir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.