Ana sayfa / Asya / Hindistan / Salboni OCL

Salboni OCL

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: West Bengal, Hindistan. Koordinatlar: 22.605, 87.285.

güneşWest BengalHindistanfotovoltaik (PV, varsayılan sınıflandırma)

Salboni OCL — 5.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: West Bengal, Hindistan. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 2.3k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #2038. sıradadır. 2017 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 9 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, güneş, Hindistan elektriğinin yaklaşık %9.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

5.5MW kurulu kapasite
2,340enerji sağlanan hane (tahmini)
2017devreye alma (~9 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WKS0070868.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSalboni OCL WRI
ÜlkeHindistan · West Bengal WRI
Koordinatlar22.605, 87.285 WRI
Yakıtgüneş WRI
MW kurulu kapasite5.5 MW GEM · 2026 · L100001041704; üretim kompleksinin bir parçası
Devreye alınma2017 WRI
Teknolojifotovoltaik (PV, varsayılan sınıflandırma) WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#2038 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#687 / 849 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.34× · 16.2 MW · n=849 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri2,340 hesaplandı
İklim26.7°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 45/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100001041704; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

5.5 MW'de, Salboni OCL Hindistan'daki güneş santrallarının medyanı altında 16.2 MW'dedir. Teknik olarak fotovoltaik (PV, varsayılan sınıflandırma) olarak tanımlanır. Güneş fotovoltaiği, hareketli parçaları veya yakıtı olmaksızın güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştürür; çıktı günün saati ve hava durumuna göre değişir, bu nedenle depolama veya esnek yedekle eşleştirilir.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Hindistan'deki en büyük güneş santralleriyle kapasite karşılaştırması

Kamuthi Solar Power Plant: 648 MW648Kamuthi So…BhSP3: 560 MW560BhSP3KUMSP} Greenko: 500 MW500KUMSP} Gre…NPKSP} Greenko: 500 MW500NPKSP} Gre…BhSP1: 420 MW420BhSP1BhSP3} SBG: 360 MW360BhSP3} SBGKUMSP} Softbank: 350 MW350KUMSP} Sof…PaSP} Renew 2: 300 MW300PaSP} Rene…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: güneş. Bu tesis fotovoltaik panellerle güneş ışığını doğrudan elektriğe çevirir. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 22.6°N.

26.7°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,167soğutma derece-günleri (baz 18°C)
28 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 20 °CJF: 23 °CFM: 28 °CMA: 31 °CAM: 32 °CMJ: 30 °CJJ: 29 °CJA: 29 °CAS: 29 °CSO: 27 °CON: 23 °CND: 20 °CD32 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

Güneş PV, 25°C hücre sıcaklığının üzerinde her °C için yaklaşık %0,35 güç kaybeder — buradaki sıcak mevsim zirvelerinde yaklaşık %2.3 (tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
45/100çevresel şiddet endeksi
11.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
106 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 849 güneş enerji santrali arasında kapasiteye göre #687. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 849 güneş enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 25,883 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 22.605, 87.285 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Salboni OCL ne tür bir santraldir?

Salboni OCL — 5.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: West Bengal, Hindistan, 2017 yılında devreye alındı.

Salboni OCL kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 2,340 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.