Ana sayfa / Avrupa / Fransa / Saint-Malo-des-Trois-Fontaines

Saint-Malo-des-Trois-Fontaines

Brittany, Fransa bölgesinde rüzgâr güç santrali. Yaklaşık konum 48.0171, -2.469.

rüzgârBrittanyFransaOnshore

Saint-Malo-des-Trois-Fontaines, Brittany, Fransa bölgesinde 10.5 MW kapasiteli bir rüzgâr güç santrali'dir. Elicio [100%] tarafından işletilmektedir. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 8.9k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #776. sıradadır. 2009 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 17 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Fransa elektriğinin yaklaşık %8.2'ini sağlamaktadır; ulusal ÅŸebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

10.5MW kurulu kapasite
8,935enerji saÄŸlanan hane (tahmini)
2009devreye alma (~17 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1024445.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisSaint-Malo-des-Trois-Fontaines WRI
ÜlkeFransa · Brittany WRI
Koordinatlar48.0171, -2.469 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite10.5 MW ODRE official registry; kurulu/nominal kapasite
SahibiElicio [100%] WRI
Devreye alınma2009 WRI
TeknolojiOnshore WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#776 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#383 / 721 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.91× · 11.5 MW · n=721 hesaplandı
Beslenen hane eÅŸdeÄŸeri8,935 hesaplandı
İklim11.9°C · HDD 2,229 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 33/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut deÄŸil

GWh raporlanan / yılMevcut deÄŸil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: ODRE official registry; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

10.5 MW'de, Saint-Malo-des-Trois-Fontaines Fransa'daki rüzgâr santrallarının medyanı yaklaşık 11.5 MW'dedir. Teknik olarak Onshore olarak tanımlanır. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Fransa'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Salles-Curan: 87 MW87Salles-Cur…Épizon: 80 MW80ÉpizonGerminon: 75 MW75GerminonCormainville: 60 MW60Cormainvil…Murat-sur-Vèbre: 59 MW59Murat-sur-…Villesèque-des-Corbières: 55 MW55Villesèque…Allonnes: 52 MW52AllonnesCastelnau-Pégayrols: 48 MW48Castelnau-…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Elicio [100%] tarafından işletilmektedir.

Yerel iklim & termal baÄŸlam

Bu wind santrali türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. temperate oceanic ikliminde (Köppen Cfb) yer almaktadır — Kuzey Yarımküre, enlem 48.0°N — bu, ne kadar enerji üretebileceğini ve çıktısının yıl içinde nasıl değiştiğini belirler.

11.9°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,229ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
4soğutma derece-günleri (baz 18°C)
65 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 7 °CJF: 7 °CFM: 8 °CMA: 10 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 16 °CSO: 13 °CON: 10 °CND: 8 °CD18 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %9 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 47/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni humidity / wetness.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
33/100çevresel şiddet endeksi
11.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
42 kmkıyıya uzaklık

Daha yüksek çevresel şiddet, tam da koruyucu sökülebilir yalıtımın en çok geri ödeme yaptığı yerdir: korunaklı bir mikro-iklim korozyonu, UV ve termal döngü hasarını yavaşlatır ve dış donanımın hizmet ömrünü uzatır. Bu, gösterge niteliğinde bir saha-iklim bağlamıdır — belirli bir santral veya işletmecinin durum değerlendirmesi değildir.

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 721 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #383. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 721 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 9,164 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 48.0171, -2.469 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Saint-Malo-des-Trois-Fontaines ne tür bir santraldir?

Saint-Malo-des-Trois-Fontaines, Brittany, Fransa bölgesinde bir 10.5 MW rüzgâr santralidir, 2009 yılında devreye alındı.

Saint-Malo-des-Trois-Fontaines kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 8,935 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Saint-Malo-des-Trois-Fontaines kim tarafından işletiliyor?

Saint-Malo-des-Trois-Fontaines, Elicio [100%] tarafından işletilir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.