Ana sayfa / Güney Amerika / Brezilya / Refinaria Duque de Caxias - REDUC

Refinaria Duque de Caxias - REDUC

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Rio de Janeiro, Brezilya. Koordinatlar: -22.7105, -43.2586.

gazRio de JaneiroBrezilyaCO₂ model edilmiş

Refinaria Duque de Caxias - REDUC — 63 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Rio de Janeiro, Brezilya. Verilerde belirtilen sahibi: Petróleo Brasileiro SA. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 71k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Brezilya'deki 2,572 enerji santrali arasında #411. sıradadır. 1976 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 50 yaşındadır — köklü bir tesis. Model edilmiş yıllık emisyonları 45,144 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 11k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, gaz, Brezilya elektriğinin yaklaşık %7.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 110 gCO₂/kWh (%88.7 düşük karbonlu) (2025).

63MW kurulu kapasite
70,956enerji sağlanan hane (tahmini)
45,144t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
1976devreye alma (~50 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id BRA0027354.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisRefinaria Duque de Caxias - REDUC WRI
ÜlkeBrezilya · Rio de Janeiro WRI
Koordinatlar-22.7105, -43.2586 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite63 MW GEM · 2026 · L100000406532; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiPetróleo Brasileiro SA WRI
Devreye alınma1976 WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları45,144 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#411 / 2572 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#105 / 195 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.63× · 100.2 MW · n=195 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri70,956 hesaplandı
İklim23.4°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 39/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000406532; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

63 MW'de, Refinaria Duque de Caxias - REDUC Brezilya'daki gaz santrallarının medyanı altında 100.2 MW'dedir. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~45,144 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

11kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
6.1kevlerin yıllık enerji tüketimi
752kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Brezilya'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

Porto Norte Fluminense power station: 3,400 MW3kPorto Nort…Porto de Sergipe power station: 2,909 MW3kPorto de S…Power Maricá power station: 2,600 MW3kPower Mari…Jandaia power station: 2,430 MW2kJandaia po…Vila do Conde power station: 2,310 MW2kVila do Co…Termopecém power station: 2,240 MW2kTermopecém…Tupã power station: 2,040 MW2kTupã power…GNA III power station: 1,927 MW2kGNA III po…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 22.7°S.

23.4°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,971soğutma derece-günleri (baz 18°C)
13 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 26 °CJF: 27 °CFM: 26 °CMA: 24 °CAM: 22 °CMJ: 21 °CJJ: 20 °CJA: 21 °CAS: 22 °CSO: 23 °CON: 24 °CND: 25 °CD27 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %6 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
39/100çevresel şiddet endeksi
6.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
85 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Brezilya'deki 195 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #105. en büyüğü.

Brezilya'de bu veri setinde 195 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 74,861 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından -22.7105, -43.2586 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Refinaria Duque de Caxias - REDUC ne tür bir santraldir?

Refinaria Duque de Caxias - REDUC — 63 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Rio de Janeiro, Brezilya, 1976 yılında devreye alındı.

Refinaria Duque de Caxias - REDUC kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 70,956 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Refinaria Duque de Caxias - REDUC için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Refinaria Duque de Caxias - REDUC için belirtilen sahip: Petróleo Brasileiro SA.

Refinaria Duque de Caxias - REDUC ne kadar CO₂ salar?

Refinaria Duque de Caxias - REDUC için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 45,144 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.