Ana sayfa / Asya / Hindistan / RAS CEMENT PLANT

RAS CEMENT PLANT

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Rajasthan, Hindistan. Koordinatlar: 26.263, 74.1878.

kömürRajasthanHindistanCO₂ model edilmiş

RAS CEMENT PLANT — 36 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Rajasthan, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Shree Cement ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 45k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #1248. sıradadır. Model edilmiş yıllık emisyonları 783,700 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 183k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Hindistan elektriğinin yaklaşık %70.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

36MW kurulu kapasite
45,051enerji sağlanan hane (tahmini)
783,700t CO₂ / yıl (Climate TRACE)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019898.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisRAS CEMENT PLANT WRI
ÜlkeHindistan · Rajasthan WRI
Koordinatlar26.263, 74.1878 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite36 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiShree Cement ltd WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları783,700 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1248 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#670 / 713 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.04× · 1,000 MW · n=713 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri45,051 hesaplandı
İklim25.8°C · HDD 76 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 45/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

36 MW'de, RAS CEMENT PLANT Hindistan'daki kömür santrallarının medyanı altında 1,000 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~783,700 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

183kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
105kevlerin yıllık enerji tüketimi
13 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Hindistan'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Shree Cement ltd.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: sıcak yarı kurak bozkır (Köppen BSh). Enlem: 26.3°N.

25.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
76ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,928soğutma derece-günleri (baz 18°C)
397 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 16 °CJF: 19 °CFM: 25 °CMA: 30 °CAM: 34 °CMJ: 34 °CJJ: 30 °CJA: 28 °CAS: 28 °CSO: 27 °CON: 22 °CND: 18 °CD34 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %97 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 14/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
45/100çevresel şiddet endeksi
17.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
592 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 713 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #670. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 713 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 805,419 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 26.263, 74.1878 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

RAS CEMENT PLANT ne tür bir santraldir?

RAS CEMENT PLANT — 36 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Rajasthan, Hindistan.

RAS CEMENT PLANT kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 45,051 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

RAS CEMENT PLANT için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde RAS CEMENT PLANT için belirtilen sahip: Shree Cement ltd.

RAS CEMENT PLANT ne kadar CO₂ salar?

RAS CEMENT PLANT için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 783,700 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.