Ana sayfa / Asya / Hindistan / RAMGANGA

RAMGANGA

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Uttarakhand, Hindistan. Koordinatlar: 29.5169, 78.7574.

hidroelektrikUttarakhandHindistanbarajlı hidroelektrik

RAMGANGA — 198 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Uttarakhand, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Uttarakhand Jal Vidyut Nigam Ltd [100%]. 187 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 53k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #727. sıradadır. 1976 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 50 yaşındadır — köklü bir tesis. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Hindistan elektriğinin yaklaşık %8.6'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

198MW kurulu kapasite
187GWh raporlanan / yıl
53,485enerji sağlanan hane
1976devreye alma (~50 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id IND0000363.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisRAMGANGA WRI
ÜlkeHindistan · Uttarakhand WRI
Koordinatlar29.5169, 78.7574 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite198 MW GEM · 2026 · L100000602006; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiUttarakhand Jal Vidyut Nigam Ltd [100%] WRI
Devreye alınma1976 WRI
Teknolojibarajlı hidroelektrik WRI
GWh raporlanan / yıl187 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#727 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#66 / 233 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite2.48× · 80 MW · n=233 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri53,485 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim23.8°C · HDD 249 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 38/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000602006; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

198 MW'de, RAMGANGA Hindistan'daki hidroelektrik santrallarının medyanı çok üstünde 80 MW'dedir. Teknik olarak barajlı hidroelektrik olarak tanımlanır. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2014: 268 GWh20142015: 500 GWh20152016: 180 GWh20162017: 249 GWh20172018: 187 GWh2018500 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Uttarakhand Jal Vidyut Nigam Ltd [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: nemli subtropikal (kurak kış) (Köppen Cwa). Enlem: 29.5°N.

23.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
249ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,361soğutma derece-günleri (baz 18°C)
357 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 14 °CJF: 17 °CFM: 22 °CMA: 28 °CAM: 31 °CMJ: 31 °CJJ: 29 °CJA: 28 °CAS: 27 °CSO: 24 °CON: 19 °CND: 15 °CD31 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %90 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 17/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
17.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
1127 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 233 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #66. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 233 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 45,527 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 29.5169, 78.7574 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

RAMGANGA ne tür bir santraldir?

RAMGANGA — 198 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Uttarakhand, Hindistan, 1976 yılında devreye alındı.

RAMGANGA ne kadar elektrik üretir?

RAMGANGA yılda yaklaşık 187 GWh elektrik üretir.

RAMGANGA kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 53,485 haneye yetecek düzeydedir.

RAMGANGA için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde RAMGANGA için belirtilen sahip: Uttarakhand Jal Vidyut Nigam Ltd [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.