Ana sayfa / Avrupa / Fransa / Provence power station

Provence power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Bouches-du-Rhône, Fransa. Koordinatlar: 43.469475, 5.487544.

petrolBouches-du-RhôneFransabuhar türbiniCO₂ ölçülmüş

Provence power station — 49 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Bouches-du-Rhône, Fransa. Verilerde belirtilen sahibi: Energetický a průmyslový holding AS [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 37k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #173. sıradadır. Ölçülen 37,385 t CO₂/yıl (EU ETS verified (EUTL 2023)) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 8.7k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, petrol, Fransa elektriğinin yaklaşık %1.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

49MW kurulu kapasite
36,792enerji sağlanan hane (tahmini)
37,385t CO₂ / yıl (EU ETS verified (EUTL 2023))

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GOGPT_provence_france.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisProvence power station GEM-GOGPT
ÜlkeFransa · Bouches-du-Rhône GEM-GOGPT
Koordinatlar43.469475, 5.487544 GEM-GOGPT
Yakıtpetrol GEM-GOGPT
MW kurulu kapasite49 MW GEM GOGPT; kaynak kaydı
SahibiEnergetický a průmyslový holding AS [100%] GEM-GOGPT
Teknolojibuhar türbini GEM-GOGPT
CO₂ emisyonları37,385 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · EU ETS verified (EUTL 2023)

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#173 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#12 / 18 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.37× · 133 MW · n=18 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri36,792 hesaplandı
İklim13.7°C · HDD 1,897 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 38/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: GEM GOGPT; yakıt: GEM GOGPT

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

49 MW'de, Provence power station Fransa'daki petrol santrallarının medyanı altında 133 MW'dedir. Teknik olarak buhar türbini olarak tanımlanır. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

37,385 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

8.7kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
5.0kevlerin yıllık enerji tüketimi
623kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; EU ETS verified (EUTL 2023)'a bildirilen emisyonlar.

Fransa'deki en büyük petrol santralleriyle kapasite karşılaştırması

PORCHEVILLE: 2,300 MW2kPORCHEVILLECORDEMAIS: 1,370 MW1kCORDEMAISVaires power station: 600 MW600Vaires pow…BRENNILIS: 324 MW324BRENNILISARRIGHI: 254 MW254ARRIGHILucciana power station: 231 MW231Lucciana p…DIRINON: 184 MW184DIRINONTavaux Works power station: 141 MW141Tavaux Wor…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Energetický a průmyslový holding AS [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: sıcak yazlı Akdeniz (Köppen Csa). Enlem: 43.5°N.

13.7°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,897ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
336soğutma derece-günleri (baz 18°C)
326 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 6 °CJF: 7 °CFM: 9 °CMA: 12 °CAM: 16 °CMJ: 19 °CJJ: 22 °CJA: 22 °CAS: 19 °CSO: 14 °CON: 10 °CND: 7 °CD22 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %23 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 41/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz ortamında korozyon.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
16.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
34 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 18 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #12. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 18 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 5,920 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

  • PROVENCE 5 · kömür · 595 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Gardanne · güneş · 10.1 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Meyreuil · güneş · 1.1 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Fuveau · güneş · 5 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Saint-Marc-Jaumegarde · hidroelektrik · 1.6 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Aix-en-Provence · biyokütle · 4.2 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 43.469475, 5.487544 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Provence power station ne tür bir santraldir?

Provence power station — 49 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Bouches-du-Rhône, Fransa.

Provence power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 36,792 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Provence power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Provence power station için belirtilen sahip: Energetický a průmyslový holding AS [100%].

Provence power station ne kadar CO₂ salar?

Provence power station yılda yaklaşık 37,385 ton CO₂ bildirmiştir (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.