Ana sayfa / Avrupa / İspanya / PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES

PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Andalusia, İspanya. Koordinatlar: 38.207, -3.5102.

atıkAndalusiaİspanyaCO₂ ölçülmüş

PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES — 15 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Andalusia, İspanya. Verilerde belirtilen sahibi: PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES S.A.. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 21k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından İspanya'deki 899 enerji santrali arasında #660. sıradadır. 2001 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 25 yaşındadır — görece modern. Ölçülen 2,787 t CO₂/yıl (EU ETS verified (EUTL 2023)) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 650 otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, ulusal şebeke ortalama 154 gCO₂/kWh (%74.6 düşük karbonlu) (2025).

15MW kurulu kapasite
20,648enerji sağlanan hane (tahmini)
2,787t CO₂ / yıl (EU ETS verified (EUTL 2023))
2001devreye alma (~25 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1007810.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisPROCESOS ECOLOGICOS VILCHES WRI
Ülkeİspanya · Andalusia WRI
Koordinatlar38.207, -3.5102 WRI
Yakıtatık WRI
MW kurulu kapasite15 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiPROCESOS ECOLOGICOS VILCHES S.A. WRI
Devreye alınma2001 WRI
CO₂ emisyonları2,787 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · EU ETS verified (EUTL 2023)

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#660 / 899 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#12 / 18 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.91× · 16.4 MW · n=18 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri20,648 hesaplandı
İklim16.1°C · HDD 1,471 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 32/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

15 MW'de, PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES İspanya'daki atık santrallarının medyanı yaklaşık 16.4 MW'dedir. Atıktan enerjiye santralları, elektrik ve ısı üretmek üzere belediye katı atığını yakarlar, depo hacmini azaltırken kalıntı atıktan enerji geri kazanırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

2,787 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

650bir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
374evlerin yıllık enerji tüketimi
46kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; EU ETS verified (EUTL 2023)'a bildirilen emisyonlar.

İspanya'deki en büyük atık santralleriyle kapasite karşılaştırması

Zabalgarbi power station: 96 MW96Zabalgarbi…FUENTE ALAMO III: 75 MW75FUENTE ALA…GRUPO TURBO-GENERADOR 2 TIRME-SON REUS: 75 MW75GRUPO TURB…Son Reus incineration power station: 73 MW73Son Reus i…Sogama power station: 72 MW72Sogama pow…PROCESOS ECOLOGICOS CARMONA 1: 45 MW45PROCESOS E…LA ALJORRA-CARTAGENA: 27 MW27LA ALJORRA…OLEXTRA: 17 MW17OLEXTRA

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES S.A..

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: atık. Bu tesis kentsel veya endüstriyel atıkları yakarak enerji geri kazanır. İklim sınıfı: sıcak yazlı Akdeniz (Köppen Csa). Enlem: 38.2°N.

16.1°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,471ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
806soğutma derece-günleri (baz 18°C)
546 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 7 °CJF: 9 °CFM: 12 °CMA: 14 °CAM: 18 °CMJ: 23 °CJJ: 27 °CJA: 26 °CAS: 22 °CSO: 16 °CON: 11 °CND: 8 °CD27 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %40 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 33/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
32/100çevresel şiddet endeksi
19.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
163 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

İspanya'deki 18 atık enerji santrali arasında kapasiteye göre #12. en büyüğü.

İspanya'de bu veri setinde 18 atık enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 628 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 38.207, -3.5102 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES ne tür bir santraldir?

PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES — 15 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Andalusia, İspanya, 2001 yılında devreye alındı.

PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 20,648 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES için belirtilen sahip: PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES S.A..

PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES ne kadar CO₂ salar?

PROCESOS ECOLOGICOS VILCHES yılda yaklaşık 2,787 ton CO₂ bildirmiştir (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.