Post Wind Farm LP

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Texas, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 32.9254, -101.2194.

rüzgârTexasAmerika Birleşik Devletleri

Post Wind Farm LP — 84 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Texas, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: FPL Energy Red Canyon LLC. 340 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 97k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #2992. sıradadır. 2006 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 20 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %10.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

84MW kurulu kapasite
340GWh raporlanan / yıl
97,200enerji sağlanan hane
2006devreye alma (~20 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0056457.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisPost Wind Farm LP WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Texas WRI
Koordinatlar32.9254, -101.2194 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite84 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiFPL Energy Red Canyon LLC WRI
Devreye alınma2006 WRI
GWh raporlanan / yıl340 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#2992 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#507 / 1139 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.24× · 67.7 MW · n=1139 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri97,200 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim16.9°C · HDD 1,454 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 41/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

84 MW'de, Post Wind Farm LP Amerika Birleşik Devletleri'daki rüzgâr santrallarının medyanı çok üstünde 67.7 MW'dedir. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2013: 300 GWh20132014: 311 GWh20142015: 278 GWh20152016: 295 GWh20162017: 269 GWh20172018: 335 GWh20182019: 340 GWh2019340 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: FPL Energy Red Canyon LLC.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: soğuk yarı kurak bozkır (Köppen BSk). Enlem: 32.9°N.

16.9°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,454ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,081soğutma derece-günleri (baz 18°C)
750 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 5 °CJF: 8 °CFM: 12 °CMA: 17 °CAM: 22 °CMJ: 26 °CJJ: 28 °CJA: 27 °CAS: 23 °CSO: 18 °CON: 11 °CND: 6 °CD28 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %41 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 33/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
22.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
670 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 1139 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #507. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 1139 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 104,873 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 32.9254, -101.2194 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Post Wind Farm LP ne tür bir santraldir?

Post Wind Farm LP — 84 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Texas, Amerika Birleşik Devletleri, 2006 yılında devreye alındı.

Post Wind Farm LP ne kadar elektrik üretir?

Post Wind Farm LP yılda yaklaşık 340 GWh elektrik üretir.

Post Wind Farm LP kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 97,200 haneye yetecek düzeydedir.

Post Wind Farm LP için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Post Wind Farm LP için belirtilen sahip: FPL Energy Red Canyon LLC.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.