Ana sayfa / Asya / Hindistan / Phalodi LNB

Phalodi LNB

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Rajasthan, Hindistan. Koordinatlar: 27.11, 72.34.

güneşRajasthanHindistanPV

Phalodi LNB — 22 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Rajasthan, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: LNB Renewable Energy Pvt Ltd [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 9.4k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #1460. sıradadır. 2017 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 9 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, güneş, Hindistan elektriğinin yaklaşık %9.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

22MW kurulu kapasite
9,360enerji sağlanan hane (tahmini)
2017devreye alma (~9 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WKS0068593.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisPhalodi LNB WRI
ÜlkeHindistan · Rajasthan WRI
Koordinatlar27.11, 72.34 WRI
Yakıtgüneş WRI
MW kurulu kapasite22 MW GEM · 2026 · L100000800569; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiLNB Renewable Energy Pvt Ltd [100%] WRI
Devreye alınma2017 WRI
TeknolojiPV WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1460 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#306 / 849 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.36× · 16.2 MW · n=849 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri9,360 hesaplandı
İklim26.2°C · HDD 132 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 46/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000800569; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

22 MW'de, Phalodi LNB Hindistan'daki güneş santrallarının medyanı çok üstünde 16.2 MW'dedir. Teknik olarak PV olarak tanımlanır. Güneş fotovoltaiği, hareketli parçaları veya yakıtı olmaksızın güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştürür; çıktı günün saati ve hava durumuna göre değişir, bu nedenle depolama veya esnek yedekle eşleştirilir.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Hindistan'deki en büyük güneş santralleriyle kapasite karşılaştırması

Kamuthi Solar Power Plant: 648 MW648Kamuthi So…BhSP3: 560 MW560BhSP3KUMSP} Greenko: 500 MW500KUMSP} Gre…NPKSP} Greenko: 500 MW500NPKSP} Gre…BhSP1: 420 MW420BhSP1BhSP3} SBG: 360 MW360BhSP3} SBGKUMSP} Softbank: 350 MW350KUMSP} Sof…PaSP} Renew 2: 300 MW300PaSP} Rene…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: LNB Renewable Energy Pvt Ltd [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: güneş. Bu tesis fotovoltaik panellerle güneş ışığını doğrudan elektriğe çevirir. İklim sınıfı: sıcak çöl (Köppen BWh). Enlem: 27.1°N.

26.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
132ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,128soğutma derece-günleri (baz 18°C)
255 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 15 °CJF: 18 °CFM: 24 °CMA: 30 °CAM: 34 °CMJ: 34 °CJJ: 32 °CJA: 30 °CAS: 30 °CSO: 28 °CON: 22 °CND: 17 °CD34 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %95 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 16/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

Güneş PV, 25°C hücre sıcaklığının üzerinde her °C için yaklaşık %0,35 güç kaybeder — buradaki sıcak mevsim zirvelerinde yaklaşık %3.3 (tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
46/100çevresel şiddet endeksi
19.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
566 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 849 güneş enerji santrali arasında kapasiteye göre #306. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 849 güneş enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 25,883 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 27.11, 72.34 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Phalodi LNB ne tür bir santraldir?

Phalodi LNB — 22 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Rajasthan, Hindistan, 2017 yılında devreye alındı.

Phalodi LNB kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 9,360 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Phalodi LNB için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Phalodi LNB için belirtilen sahip: LNB Renewable Energy Pvt Ltd [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.