Ana sayfa / Kuzey Amerika / Meksika / Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor

Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Guanajuato, Meksika. Koordinatlar: 20.5814, -101.1799.

gazGuanajuatoMeksikabuhar türbiniCO₂ model edilmiş

Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor — 142.8 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Guanajuato, Meksika. Verilerde belirtilen sahibi: Pemex. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 161k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Meksika'deki 366 enerji santrali arasında #160. sıradadır. 2025 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 1 yaşındadır — yakın zamanda inşa edilmiş. Model edilmiş yıllık emisyonları 560,990 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 131k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, gaz, Meksika elektriğinin yaklaşık %61.6'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 474 gCO₂/kWh (%25.9 düşük karbonlu) (2025).

142.8MW kurulu kapasite
160,833enerji sağlanan hane (tahmini)
560,990t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
2025devreye alma (~1 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id MEX0001840.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisPemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor WRI
ÜlkeMeksika · Guanajuato WRI
Koordinatlar20.5814, -101.1799 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite142.8 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiPemex WRI
Devreye alınma2025 WRI
Teknolojibuhar türbini WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları560,990 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#160 / 366 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#107 / 129 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.39× · 368 MW · n=129 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri160,833 hesaplandı
İklim18.5°C · HDD 310 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 30/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

142.8 MW'de, Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor Meksika'daki gaz santrallarının medyanı altında 368 MW'dedir. Teknik olarak buhar türbini olarak tanımlanır. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~560,990 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

131kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
75kevlerin yıllık enerji tüketimi
9.3 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Meksika'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

Noreste (Escobedo) power station: 1,680 MW2kNoreste (E…Jorge Luque power station: 1,660 MW2kJorge Luqu…Energía de Celaya power station: 1,617 MW2kEnergía de…Empalme I power station: 1,482 MW1kEmpalme I …Tuxpan III y IV: 1,180 MW1kTuxpan III…Tamazunchale: 1,179 MW1kTamazuncha…Altamira V: 1,155 MW1kAltamira VTajín Energía power station: 1,146 MW1kTajín Ener…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Pemex. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: nemli subtropikal (kurak kış) (Köppen Cwa). Enlem: 20.6°N.

18.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
310ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
512soğutma derece-günleri (baz 18°C)
1,741 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 14 °CJF: 15 °CFM: 18 °CMA: 20 °CAM: 22 °CMJ: 22 °CJJ: 20 °CJA: 20 °CAS: 20 °CSO: 18 °CON: 17 °CND: 15 °CD22 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %87 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 18/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %2 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
30/100çevresel şiddet endeksi
7.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
307 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Meksika'deki 129 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #107. en büyüğü.

Meksika'de bu veri setinde 129 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 58,538 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 20.5814, -101.1799 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor ne tür bir santraldir?

Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor — 142.8 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Guanajuato, Meksika, 2025 yılında devreye alındı.

Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 160,833 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor için belirtilen sahip: Pemex.

Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor ne kadar CO₂ salar?

Pemex-Refinación Ing. Antonio M. Amor için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 560,990 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.