Ana sayfa / Avrupa / İspanya / PARQUE EOLICO MURAS II

PARQUE EOLICO MURAS II

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Galicia, İspanya. Koordinatlar: 43.4668, -7.7238.

rüzgârGaliciaİspanya

PARQUE EOLICO MURAS II — 24.4 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Galicia, İspanya. Verilerde belirtilen sahibi: IBERDROLA E.R. DE GALICIA S.A. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 21k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından İspanya'deki 899 enerji santrali arasında #516. sıradadır. 2000 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 26 yaşındadır — köklü bir tesis. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, İspanya elektriğinin yaklaşık %20.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 154 gCO₂/kWh (%74.6 düşük karbonlu) (2025).

24.4MW kurulu kapasite
20,763enerji sağlanan hane (tahmini)
2000devreye alma (~26 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1007583.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisPARQUE EOLICO MURAS II WRI
Ülkeİspanya · Galicia WRI
Koordinatlar43.4668, -7.7238 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite24.4 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiIBERDROLA E.R. DE GALICIA S.A WRI
Devreye alınma2000 WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#516 / 899 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#223 / 341 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.81× · 30 MW · n=341 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri20,763 hesaplandı
İklim11.1°C · HDD 2,523 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 26/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

24.4 MW'de, PARQUE EOLICO MURAS II İspanya'daki rüzgâr santrallarının medyanı altında 30 MW'dedir. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

İspanya'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

SAN LORENZO A: 150 MW150SAN LORENZ…P.E. DOLAR 1: 100 MW100P.E. DOLAR…P.E. TORRE MIRO II: 99 MW99P.E. TORRE…PARAMO DE POZA I: 97 MW97PARAMO DE …PARQUE EOLICO ALTO PALANCIA III: 94 MW94PARQUE EOL…P.E. TARDIENTA I: 94 MW94P.E. TARDI…PENAFLOR III: 90 MW90PENAFLOR I…P.E. SAN JUAN DE BARGAS (UNIFICADO): 90 MW90P.E. SAN J…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: IBERDROLA E.R. DE GALICIA S.A.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: ılık yazlı Akdeniz (Köppen Csb). Enlem: 43.5°N.

11.1°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,523ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
666 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 6 °CJF: 6 °CFM: 8 °CMA: 9 °CAM: 12 °CMJ: 15 °CJJ: 17 °CJA: 17 °CAS: 16 °CSO: 12 °CON: 9 °CND: 7 °CD17 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %3 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 51/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
26/100çevresel şiddet endeksi
11.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
50 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

İspanya'deki 341 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #223. en büyüğü.

İspanya'de bu veri setinde 341 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 11,361 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 43.4668, -7.7238 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

PARQUE EOLICO MURAS II ne tür bir santraldir?

PARQUE EOLICO MURAS II — 24.4 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Galicia, İspanya, 2000 yılında devreye alındı.

PARQUE EOLICO MURAS II kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 20,763 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

PARQUE EOLICO MURAS II için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde PARQUE EOLICO MURAS II için belirtilen sahip: IBERDROLA E.R. DE GALICIA S.A.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.