Ana sayfa / Avrupa / İspanya / P.E. VALMEDIANO

P.E. VALMEDIANO

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Castille and Leon, İspanya. Koordinatlar: 41.8347, -5.8888.

rüzgârCastille and Leonİspanyakarasal kurulum

P.E. VALMEDIANO — 34 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Castille and Leon, İspanya. Verilerde belirtilen sahibi: IBERENOVA PROMOCIONES S.A.. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 29k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından İspanya'deki 899 enerji santrali arasında #396. sıradadır. 2003 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 23 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, İspanya elektriğinin yaklaşık %20.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 154 gCO₂/kWh (%74.6 düşük karbonlu) (2025).

34MW kurulu kapasite
28,933enerji sağlanan hane (tahmini)
2003devreye alma (~23 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1007263.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisP.E. VALMEDIANO WRI
Ülkeİspanya · Castille and Leon WRI
Koordinatlar41.8347, -5.8888 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite34 MW GEM · 2026 · L100000913736; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiIBERENOVA PROMOCIONES S.A. WRI
Devreye alınma2003 WRI
Teknolojikarasal kurulum WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#396 / 899 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#136 / 341 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.13× · 30 MW · n=341 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri28,933 hesaplandı
İklim12.3°C · HDD 2,274 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 27/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000913736; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

34 MW'de, P.E. VALMEDIANO İspanya'daki rüzgâr santrallarının medyanı çok üstünde 30 MW'dedir. Teknik olarak karasal kurulum olarak tanımlanır. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

İspanya'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

SAN LORENZO A: 150 MW150SAN LORENZ…P.E. DOLAR 1: 100 MW100P.E. DOLAR…P.E. TORRE MIRO II: 99 MW99P.E. TORRE…PARAMO DE POZA I: 97 MW97PARAMO DE …PARQUE EOLICO ALTO PALANCIA III: 94 MW94PARQUE EOL…P.E. TARDIENTA I: 94 MW94P.E. TARDI…PENAFLOR III: 90 MW90PENAFLOR I…P.E. SAN JUAN DE BARGAS (UNIFICADO): 90 MW90P.E. SAN J…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: IBERENOVA PROMOCIONES S.A..

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: ılık yazlı Akdeniz (Köppen Csb). Enlem: 41.8°N.

12.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,274ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
205soğutma derece-günleri (baz 18°C)
705 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 4 °CJF: 6 °CFM: 8 °CMA: 10 °CAM: 14 °CMJ: 18 °CJJ: 21 °CJA: 21 °CAS: 18 °CSO: 13 °CON: 8 °CND: 5 °CD21 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %7 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 47/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
27/100çevresel şiddet endeksi
17.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
182 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

İspanya'deki 341 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #136. en büyüğü.

İspanya'de bu veri setinde 341 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 11,361 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 41.8347, -5.8888 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

P.E. VALMEDIANO ne tür bir santraldir?

P.E. VALMEDIANO — 34 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Castille and Leon, İspanya, 2003 yılında devreye alındı.

P.E. VALMEDIANO kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 28,933 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

P.E. VALMEDIANO için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde P.E. VALMEDIANO için belirtilen sahip: IBERENOVA PROMOCIONES S.A..

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.