Ana sayfa / Avrupa / Fransa / Oresmaux

Oresmaux

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Picardie, Fransa. Koordinatlar: 49.7634, 2.2464.

rüzgârPicardieFransakarasal kurulum

Oresmaux — 12 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Picardie, Fransa. Verilerde belirtilen sahibi: Kallista Energy [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 10k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #638. sıradadır. 2008 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 18 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Fransa elektriğinin yaklaşık %8.2'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

12MW kurulu kapasite
10,211enerji sağlanan hane (tahmini)
2008devreye alma (~18 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1024346.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisOresmaux WRI
ÜlkeFransa · Picardie WRI
Koordinatlar49.7634, 2.2464 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite12 MW GEM · 2026 · L100000909144; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiKallista Energy [100%] WRI
Devreye alınma2008 WRI
Teknolojikarasal kurulum WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#638 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#300 / 721 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.04× · 11.5 MW · n=721 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri10,211 hesaplandı
Çevresel şiddetC3 · 28/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000909144; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

12 MW'de, Oresmaux Fransa'daki rüzgâr santrallarının medyanı yaklaşık 11.5 MW'dedir. Teknik olarak karasal kurulum olarak tanımlanır. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Fransa'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Salles-Curan: 87 MW87Salles-Cur…Épizon: 80 MW80ÉpizonGerminon: 75 MW75GerminonCormainville: 60 MW60Cormainvil…Murat-sur-Vèbre: 59 MW59Murat-sur-…Villesèque-des-Corbières: 55 MW55Villesèque…Allonnes: 52 MW52AllonnesCastelnau-Pégayrols: 48 MW48Castelnau-…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Kallista Energy [100%].

İklim kuşağı & nasıl çalışır

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 49.8°N.

~11°Ctipik yıllık ortalama
~18°Ctipik sıcak mevsim ortalaması
Ilıman okyanusal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

İklim kuşağı & tipik sıcaklıklar: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
28/100çevresel şiddet endeksi
14.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
96 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 721 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #300. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 721 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 9,164 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

  • Bonneuil-les-Eaux · rüzgâr · 12 MW · Picardie
  • Esquennoy · rüzgâr · 12 MW · Picardie
  • Sourdon · rüzgâr · 13.8 MW · Picardie
  • Boves · biyokütle · 1.9 MW · Picardie
  • Thory · rüzgâr · 13.8 MW · Picardie
  • Breteuil · rüzgâr · 12 MW · Picardie

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 49.7634, 2.2464 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Oresmaux ne tür bir santraldir?

Oresmaux — 12 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Picardie, Fransa, 2008 yılında devreye alındı.

Oresmaux kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 10,211 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Oresmaux için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Oresmaux için belirtilen sahip: Kallista Energy [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.