North 1st

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: New York, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 40.7171, -73.9664.

gazNew YorkAmerika Birleşik Devletleri

North 1st — 47 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: New York, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: New York Power Authority. 29 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 8.4k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #3774. sıradadır. 2001 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 25 yaşındadır — görece modern. Bağlamında, gaz, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %40.0'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

47MW kurulu kapasite
29GWh raporlanan / yıl
8,400enerji sağlanan hane
2001devreye alma (~25 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0007915.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisNorth 1st WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · New York WRI
Koordinatlar40.7171, -73.9664 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite47 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiNew York Power Authority WRI
Devreye alınma2001 WRI
GWh raporlanan / yıl29 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları11,760 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#3774 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1403 / 2165 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.39× · 121.2 MW · n=2165 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri8,400 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim12.0°C · HDD 2,659 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 38/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

47 MW'de, North 1st Amerika Birleşik Devletleri'daki gaz santrallarının medyanı altında 121.2 MW'dedir. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2013: 50 GWh20132014: 40 GWh20142015: 36 GWh20152016: 46 GWh20162017: 37 GWh20172018: 52 GWh20182019: 29 GWh201952 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 40.7°N.

12.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,659ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
489soğutma derece-günleri (baz 18°C)
9 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 0 °CJF: 1 °CFM: 5 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 19 °CSO: 13 °CON: 8 °CND: 3 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %8 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 53/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %0 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
24.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
58 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 2165 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #1403. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 2165 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 789,950 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 40.7171, -73.9664 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

North 1st ne tür bir santraldir?

North 1st — 47 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: New York, Amerika Birleşik Devletleri, 2001 yılında devreye alındı.

North 1st ne kadar elektrik üretir?

North 1st yılda yaklaşık 29 GWh elektrik üretir.

North 1st kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 8,400 haneye yetecek düzeydedir.

North 1st için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde North 1st için belirtilen sahip: New York Power Authority.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.