Ana sayfa / Kuzey Amerika / Amerika Birleşik Devletleri / Nine Mile Point Nuclear Station

Nine Mile Point Nuclear Station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: nükleer. Konum: New York, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 43.5211, -76.41.

nükleerNew YorkAmerika Birleşik Devletleri

Nine Mile Point Nuclear Station — 1,962 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: nükleer. Konum: New York, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Exelon Nuclear. 15,821 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 4.5 milyon haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #187. sıradadır. 1981 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 45 yaşındadır — köklü bir tesis. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, nükleer, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %17.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

1,962MW kurulu kapasite
15,821GWh raporlanan / yıl
4,520,400enerji sağlanan hane
1981devreye alma (~45 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0002589.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisNine Mile Point Nuclear Station WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · New York WRI
Koordinatlar43.5211, -76.41 WRI
Yakıtnükleer WRI
MW kurulu kapasite1,962 MW GEM Global Nuclear Power Tracker September 2025 operating-unit sum (location L100000500009); işletmedeki santral kapasitesi
SahibiExelon Nuclear WRI
Devreye alınma1981 WRI
GWh raporlanan / yıl15,821 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#187 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#65 / 176 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.45× · 1,350 MW · n=176 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri4,520,400 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim7.8°C · HDD 3,833 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 30/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM Global Nuclear Power Tracker September 2025 operating-unit sum (location L100000500009); yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

1,962 MW'de, Nine Mile Point Nuclear Station Amerika Birleşik Devletleri'daki nükleer santrallarının medyanı çok üstünde 1,350 MW'dedir. Nükleer santrallar, doğrudan CO₂ olmaksızın buhar oluşturmak üzere uranyum bölünürler; sabit taban yük olarak çalışırlar ve çok yüksek kapasite faktörü ile herhangi bir termal santralın en uzun işletme ömürleri vardır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2013: 15,846 GWh20132014: 15,239 GWh20142015: 15,998 GWh20152016: 15,500 GWh20162017: 15,993 GWh20172018: 15,383 GWh20182019: 15,821 GWh201916k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Exelon Nuclear. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: nükleer. Bu tesis bir türbojeneratör için buhar üretmek amacıyla nükleer fisyon ısısını kullanır. İklim sınıfı: ılık yazlı nemli karasal (Köppen Dfb). Enlem: 43.5°N.

7.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,833ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
150soğutma derece-günleri (baz 18°C)
132 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -6 °CJF: -5 °CFM: 0 °CMA: 7 °CAM: 13 °CMJ: 18 °CJJ: 21 °CJA: 20 °CAS: 16 °CSO: 10 °CON: 4 °CND: -3 °CD21 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %56 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 82/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
30/100çevresel şiddet endeksi
26.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
387 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 176 nükleer enerji santrali arasında kapasiteye göre #65. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 176 nükleer enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 270,415 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 43.5211, -76.41 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Nine Mile Point Nuclear Station ne tür bir santraldir?

Nine Mile Point Nuclear Station — 1,962 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: nükleer. Konum: New York, Amerika Birleşik Devletleri, 1981 yılında devreye alındı.

Nine Mile Point Nuclear Station ne kadar elektrik üretir?

Nine Mile Point Nuclear Station yılda yaklaşık 15,821 GWh elektrik üretir.

Nine Mile Point Nuclear Station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 4,520,400 haneye yetecek düzeydedir.

Nine Mile Point Nuclear Station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Nine Mile Point Nuclear Station için belirtilen sahip: Exelon Nuclear.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.