Ana sayfa / Avrupa / Fransa / Nesle power station

Nesle power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Picardie, Fransa. Koordinatlar: 49.7688, 2.9023.

gazPicardieFransabuhar türbiniCO₂ model edilmiş

Nesle power station — 48 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Picardie, Fransa. Verilerde belirtilen sahibi: Tereos Internacional SA. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 54k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #180. sıradadır. Model edilmiş yıllık emisyonları 43,533 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 10k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, gaz, Fransa elektriğinin yaklaşık %3.0'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

48MW kurulu kapasite
54,061enerji sağlanan hane (tahmini)
43,533t CO₂ / yıl (Climate TRACE)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-166.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisNesle power station Climate TRACE
ÜlkeFransa · Picardie Climate TRACE
Koordinatlar49.7688, 2.9023 Climate TRACE
Yakıtgaz Climate TRACE
MW kurulu kapasite48 MW GEM · 2026 · L100001023461; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiTereos Internacional SA Climate TRACE
Teknolojibuhar türbini Climate TRACE

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları43,533 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#180 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#23 / 34 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.55× · 87.2 MW · n=34 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri54,061 hesaplandı
İklim10.0°C · HDD 2,891 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 28/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100001023461; yakıt: Climate TRACE

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

48 MW'de, Nesle power station Fransa'daki gaz santrallarının medyanı altında 87.2 MW'dedir. Teknik olarak buhar türbini olarak tanımlanır. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~43,533 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

10kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
5.8kevlerin yıllık enerji tüketimi
726kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Fransa'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

MARTIGUES PONTEAU: 998 MW998MARTIGUES …EMILE HUCHET: 826 MW826EMILE HUCH…DK6: 808 MW808DK6BOUCHAIN 7: 575 MW575BOUCHAIN 7COMBIGOLFE: 453 MW453COMBIGOLFEPont-sur-Sambre: 450 MW450Pont-sur-S…Landivisiau power station: 446 MW446Landivisia…BLENOD 5: 427 MW427BLENOD 5

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Tereos Internacional SA.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 49.8°N.

10.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,891ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
77 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 3 °CJF: 4 °CFM: 6 °CMA: 9 °CAM: 13 °CMJ: 15 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 15 °CSO: 11 °CON: 6 °CND: 4 °CD18 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %18 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 59/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %0 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
28/100çevresel şiddet endeksi
14.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
121 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 34 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #23. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 34 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 7,707 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 49.7688, 2.9023 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Nesle power station ne tür bir santraldir?

Nesle power station — 48 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Picardie, Fransa.

Nesle power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 54,061 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Nesle power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Nesle power station için belirtilen sahip: Tereos Internacional SA.

Nesle power station ne kadar CO₂ salar?

Nesle power station için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 43,533 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.