Ana sayfa / Asya / Çin / Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project

Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Jiangsu Sheng, Çin. Koordinatlar: 32.187364, 118.73032.

gazJiangsu ShengÇinCO₂ model edilmiş

Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project — 390 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Jiangsu Sheng, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: Nanjing Nangang Industrial Development Co Ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 439k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #1791. sıradadır. 2010 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 16 yaşındadır — görece modern. Model edilmiş yıllık emisyonları 431,800 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 101k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, gaz, Çin elektriğinin yaklaşık %3.2'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

390MW kurulu kapasite
439,251enerji sağlanan hane (tahmini)
431,800t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
2010devreye alma (~16 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-3260.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisNanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project Climate TRACE
ÜlkeÇin · Jiangsu Sheng Climate TRACE
Koordinatlar32.187364, 118.73032 Climate TRACE
Yakıtgaz Climate TRACE
MW kurulu kapasite390 MW GEM · 2026 · L100000408700; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiNanjing Nangang Industrial Development Co Ltd Climate TRACE
Devreye alınma2010 Climate TRACE

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları431,800 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1791 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#259 / 595 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.38× · 283.5 MW · n=595 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri439,251 hesaplandı
İklim15.9°C · HDD 1,811 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 38/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite mevcut kaynak kaydı değeridir. 2026 tracker adayı Nanjing Nangang Industrial Development C için 440 MW listeler, ancak kapsam doğrulanana kadar birincil kamu değeri olarak kullanılmaz (ünite vs işletme vs kurulu/proje toplamı).

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000408700; yakıt: Climate TRACE

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

390 MW'de, Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project Çin'daki gaz santrallarının medyanı çok üstünde 283.5 MW'dedir. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~431,800 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

101kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
58kevlerin yıllık enerji tüketimi
7.2 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Çin'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

Datang Wushi power station: 3,900 MW4kDatang Wus…Jingneng Beihai power station: 3,200 MW3kJingneng B…Jiangsu Rudong Combined Cycle Gas Turbine power station: 3,120 MW3kJiangsu Ru…Wenzhou Dongtou power station: 3,120 MW3kWenzhou Do…Guanghai Bay power station: 2,900 MW3kGuanghai B…Chongqing Changshou power station: 2,800 MW3kChongqing …Chongqing Tongliang power station: 2,800 MW3kChongqing …Sichuan Deyang Zhongjiang power station: 2,800 MW3kSichuan De…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Nanjing Nangang Industrial Development Co Ltd.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 32.2°N.

15.9°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,811ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,070soğutma derece-günleri (baz 18°C)
14 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 3 °CJF: 5 °CFM: 9 °CMA: 16 °CAM: 21 °CMJ: 25 °CJJ: 28 °CJA: 28 °CAS: 23 °CSO: 18 °CON: 11 °CND: 5 °CD28 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %26 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 40/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %1 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
25.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
221 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 595 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #259. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 595 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 333,508 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 32.187364, 118.73032 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project ne tür bir santraldir?

Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project — 390 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Jiangsu Sheng, Çin, 2010 yılında devreye alındı.

Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 439,251 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project için belirtilen sahip: Nanjing Nangang Industrial Development Co Ltd.

Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project ne kadar CO₂ salar?

Nanjing Nangang Industrial Development Co., Ltd. power project için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 431,800 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.