Ana sayfa / Asya / Vietnam / Nam Mu

Nam Mu

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Ha Giang, Vietnam. Koordinatlar: 22.5496, 104.8767.

hidroelektrikHa GiangVietnam

Nam Mu — 12 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Ha Giang, Vietnam. Verilerde belirtilen sahibi: Song Da Corporation. 56 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 16k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Vietnam'deki 298 enerji santrali arasında #236. sıradadır. 2004 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 22 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Vietnam elektriğinin yaklaşık %33.0'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 461 gCO₂/kWh (%45.4 düşük karbonlu) (2025).

12MW kurulu kapasite
56GWh raporlanan / yıl
16,000enerji sağlanan hane
2004devreye alma (~22 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1030932.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisNam Mu WRI
ÜlkeVietnam · Ha Giang WRI
Koordinatlar22.5496, 104.8767 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite12 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiSong Da Corporation WRI
Devreye alınma2004 WRI
GWh raporlanan / yıl56 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#236 / 298 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#116 / 174 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.60× · 20 MW · n=174 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri16,000 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim22.6°C · HDD 165 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 35/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

12 MW'de, Nam Mu Vietnam'daki hidroelektrik santrallarının medyanı altında 20 MW'dedir. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Vietnam'deki en büyük hidroelektrik santralleriyle kapasite karşılaştırması

Hoa Binh: 2,400 MW2kHoa BinhSon La: 2,400 MW2kSon LaLai Chau: 1,200 MW1kLai ChauIaly: 720 MW720IalyHuoi Quang: 520 MW520Huoi QuangHam Thuan - Da Mi: 475 MW475Ham Thuan …Tri An: 400 MW400Tri AnSe San 4: 360 MW360Se San 4

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Song Da Corporation.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: nemli subtropikal (kurak kış) (Köppen Cwa). Enlem: 22.5°N.

22.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
165ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,841soğutma derece-günleri (baz 18°C)
216 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 15 °CJF: 16 °CFM: 20 °CMA: 23 °CAM: 26 °CMJ: 28 °CJJ: 28 °CJA: 28 °CAS: 27 °CSO: 23 °CON: 20 °CND: 17 °CD28 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %93 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 16/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
35/100çevresel şiddet endeksi
12.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
320 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Vietnam'deki 174 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #116. en büyüğü.

Vietnam'de bu veri setinde 174 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 17,313 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 22.5496, 104.8767 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Nam Mu ne tür bir santraldir?

Nam Mu — 12 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Ha Giang, Vietnam, 2004 yılında devreye alındı.

Nam Mu ne kadar elektrik üretir?

Nam Mu yılda yaklaşık 56 GWh elektrik üretir.

Nam Mu kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 16,000 haneye yetecek düzeydedir.

Nam Mu için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Nam Mu için belirtilen sahip: Song Da Corporation.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.