Ana sayfa / Asya / Hindistan / MUDHOL CEMENT

MUDHOL CEMENT

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Karnataka, Hindistan. Koordinatlar: 16.2017, 75.3005.

kömürKarnatakaHindistan

MUDHOL CEMENT — 50 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Karnataka, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Jk Cement ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 63k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #1102. sıradadır. Bağlamında, kömür, Hindistan elektriğinin yaklaşık %70.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

50MW kurulu kapasite
62,571enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019927.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMUDHOL CEMENT WRI
ÜlkeHindistan · Karnataka WRI
Koordinatlar16.2017, 75.3005 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite50 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiJk Cement ltd WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları219,000 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#1102 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#654 / 713 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.05× · 1,000 MW · n=713 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri62,571 hesaplandı
İklim25.1°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 34/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

50 MW'de, MUDHOL CEMENT Hindistan'daki kömür santrallarının medyanı altında 1,000 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Hindistan'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Jk Cement ltd.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 16.2°N.

25.1°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,584soğutma derece-günleri (baz 18°C)
612 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 23 °CJF: 25 °CFM: 28 °CMA: 29 °CAM: 28 °CMJ: 25 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 24 °CSO: 25 °CON: 24 °CND: 22 °CD29 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
34/100çevresel şiddet endeksi
6.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
168 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 713 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #654. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 713 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 805,419 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 16.2017, 75.3005 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

MUDHOL CEMENT ne tür bir santraldir?

MUDHOL CEMENT — 50 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Karnataka, Hindistan.

MUDHOL CEMENT kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 62,571 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

MUDHOL CEMENT için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde MUDHOL CEMENT için belirtilen sahip: Jk Cement ltd.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.