Mountaineer

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: West Virginia, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 38.9794, -81.9344.

kömürWest VirginiaAmerika Birleşik DevletleriCO₂ ölçülmüş

Mountaineer — 1,300 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: West Virginia, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Appalachian Power Co. 8,255 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 2.4 milyon haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #409. sıradadır. 1980 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 46 yaşındadır — köklü bir tesis. Ölçülen 4,870,115 t CO₂/yıl (US EPA GHGRP) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 1.1 milyon otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %16.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

1,300MW kurulu kapasite
8,255GWh raporlanan / yıl
2,358,628enerji sağlanan hane
4,870,115t CO₂ / yıl (US EPA GHGRP)
1980devreye alma (~46 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0006264.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMountaineer WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · West Virginia WRI
Koordinatlar38.9794, -81.9344 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite1,300 MW GEM · 2026 · L100000104259; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiAppalachian Power Co WRI
Devreye alınma1980 WRI
GWh raporlanan / yıl8,255 GWh·a⁻¹ WRI
CO₂ emisyonları4,870,115 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · US EPA GHGRP

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#409 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#180 / 802 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite2.33× · 558 MW · n=802 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri2,358,628 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim11.9°C · HDD 2,644 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 33/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000104259; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

1,300 MW'de, Mountaineer Amerika Birleşik Devletleri'daki kömür santrallarının medyanı çok üstünde 558 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

4,870,115 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

1.1 milyonbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
654kevlerin yıllık enerji tüketimi
81 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; US EPA GHGRP'a bildirilen emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2013: 5,471 GWh20132014: 8,241 GWh20142015: 7,463 GWh20152016: 7,809 GWh20162017: 7,147 GWh20172018: 5,710 GWh20182019: 8,255 GWh20198k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Appalachian Power Co. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 39.0°N.

11.9°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,644ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
449soğutma derece-günleri (baz 18°C)
220 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -1 °CJF: 1 °CFM: 6 °CMA: 12 °CAM: 17 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 19 °CSO: 13 °CON: 7 °CND: 2 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %8 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 53/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
33/100çevresel şiddet endeksi
24.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
257 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 802 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #180. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 802 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 621,194 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 38.9794, -81.9344 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Mountaineer ne tür bir santraldir?

Mountaineer — 1,300 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: West Virginia, Amerika Birleşik Devletleri, 1980 yılında devreye alındı.

Mountaineer ne kadar elektrik üretir?

Mountaineer yılda yaklaşık 8,255 GWh elektrik üretir.

Mountaineer kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 2,358,628 haneye yetecek düzeydedir.

Mountaineer için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Mountaineer için belirtilen sahip: Appalachian Power Co.

Mountaineer ne kadar CO₂ salar?

Mountaineer yılda yaklaşık 4,870,115 ton CO₂ bildirmiştir (US EPA GHGRP).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.