Mountain

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 40.1228, -77.1716.

petrolPennsylvaniaAmerika Birleşik Devletleri

Mountain — 54 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Mountain Power LLC. 2 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 485 haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #3550. sıradadır. 1972 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 54 yaşındadır — eski, miras bir tesis. Bağlamında, petrol, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %0.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

54MW kurulu kapasite
2GWh raporlanan / yıl
485enerji sağlanan hane
1972devreye alma (~54 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0003111.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMountain WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Pennsylvania WRI
Koordinatlar40.1228, -77.1716 WRI
Yakıtpetrol WRI
MW kurulu kapasite54 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiMountain Power LLC WRI
Devreye alınma1972 WRI
GWh raporlanan / yıl2 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları1,275 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#3550 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#111 / 902 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite7.50× · 7.2 MW · n=902 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri485 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim11.0°C · HDD 2,920 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 32/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

54 MW'de, Mountain Amerika Birleşik Devletleri'daki petrol santrallarının medyanı çok üstünde 7.2 MW'dedir. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2013: 3 GWh20132014: 3 GWh20142015: 4 GWh20152016: 3 GWh20162017: 7 GWh20172018: 7 GWh20182019: 2 GWh20197 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Mountain Power LLC.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 40.1°N.

11.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,920ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
377soğutma derece-günleri (baz 18°C)
204 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -2 °CJF: -1 °CFM: 4 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 12 °CON: 6 °CND: 1 °CD23 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %19 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 60/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
32/100çevresel şiddet endeksi
25.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
233 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 902 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #111. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 902 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 40,022 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 40.1228, -77.1716 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Mountain ne tür bir santraldir?

Mountain — 54 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri, 1972 yılında devreye alındı.

Mountain ne kadar elektrik üretir?

Mountain yılda yaklaşık 2 GWh elektrik üretir.

Mountain kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 485 haneye yetecek düzeydedir.

Mountain için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Mountain için belirtilen sahip: Mountain Power LLC.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.