Mountain View

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 39.8014, -77.7883.

atıkPennsylvaniaAmerika Birleşik Devletleri

Mountain View — 14.4 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Industrial Power Generating Company LLC. 41 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 12k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #5183. sıradadır. 2003 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 23 yaşındadır — görece modern. Bağlamında, ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

14.4MW kurulu kapasite
41GWh raporlanan / yıl
11,800enerji sağlanan hane
2003devreye alma (~23 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0056687.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMountain View WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Pennsylvania WRI
Koordinatlar39.8014, -77.7883 WRI
Yakıtatık WRI
MW kurulu kapasite14.4 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiIndustrial Power Generating Company LLC WRI
Devreye alınma2003 WRI
GWh raporlanan / yıl41 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#5183 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#179 / 551 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite2.18× · 6.6 MW · n=551 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri11,800 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim11.5°C · HDD 2,809 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 33/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

14.4 MW'de, Mountain View Amerika Birleşik Devletleri'daki atık santrallarının medyanı çok üstünde 6.6 MW'dedir. Atıktan enerjiye santralları, elektrik ve ısı üretmek üzere belediye katı atığını yakarlar, depo hacmini azaltırken kalıntı atıktan enerji geri kazanırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2013: 10 GWh20132014: 14 GWh20142015: 11 GWh20152016: 23 GWh20162017: 24 GWh20172018: 31 GWh20182019: 41 GWh201941 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: atık. Bu tesis kentsel veya endüstriyel atıkları yakarak enerji geri kazanır. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 39.8°N.

11.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,809ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
448soğutma derece-günleri (baz 18°C)
177 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -2 °CJF: 0 °CFM: 5 °CMA: 11 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 19 °CSO: 12 °CON: 7 °CND: 1 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %14 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 57/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
33/100çevresel şiddet endeksi
25.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
247 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 551 atık enerji santrali arasında kapasiteye göre #179. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 551 atık enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 10,154 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 39.8014, -77.7883 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Mountain View ne tür bir santraldir?

Mountain View — 14.4 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri, 2003 yılında devreye alındı.

Mountain View ne kadar elektrik üretir?

Mountain View yılda yaklaşık 41 GWh elektrik üretir.

Mountain View kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 11,800 haneye yetecek düzeydedir.

Mountain View için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Mountain View için belirtilen sahip: Industrial Power Generating Company LLC.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.