Mon Valley Works

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 40.3925, -79.8564.

gazPennsylvaniaAmerika Birleşik DevletleriCO₂ model edilmiş

Mon Valley Works — 52.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: United States Steel-Mon Valley. 398 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 114k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #3576. sıradadır. 1945 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 81 yaşındadır — eski, miras bir tesis. Model edilmiş yıllık emisyonları 87,184 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 20k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, gaz, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %40.0'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

52.5MW kurulu kapasite
398GWh raporlanan / yıl
113,857enerji sağlanan hane
87,184t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
1945devreye alma (~81 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0050732.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMon Valley Works WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Pennsylvania WRI
Koordinatlar40.3925, -79.8564 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite52.5 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiUnited States Steel-Mon Valley WRI
Devreye alınma1945 WRI
GWh raporlanan / yıl398 GWh·a⁻¹ WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları87,184 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#3576 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1342 / 2165 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.43× · 121.2 MW · n=2165 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri113,857 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim10.5°C · HDD 3,017 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 32/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

52.5 MW'de, Mon Valley Works Amerika Birleşik Devletleri'daki gaz santrallarının medyanı altında 121.2 MW'dedir. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~87,184 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

20kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
12kevlerin yıllık enerji tüketimi
1.5 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2013: 438 GWh20132014: 257 GWh20142015: 225 GWh20152016: 324 GWh20162017: 282 GWh20172018: 346 GWh20182019: 398 GWh2019438 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: United States Steel-Mon Valley.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 40.4°N.

10.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,017ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
301soğutma derece-günleri (baz 18°C)
315 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -2 °CJF: -1 °CFM: 4 °CMA: 10 °CAM: 15 °CMJ: 20 °CJJ: 22 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 12 °CON: 6 °CND: 1 °CD22 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %23 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 63/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %0 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
32/100çevresel şiddet endeksi
24.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
157 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 2165 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #1342. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 2165 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 789,950 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 40.3925, -79.8564 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Mon Valley Works ne tür bir santraldir?

Mon Valley Works — 52.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri, 1945 yılında devreye alındı.

Mon Valley Works ne kadar elektrik üretir?

Mon Valley Works yılda yaklaşık 398 GWh elektrik üretir.

Mon Valley Works kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 113,857 haneye yetecek düzeydedir.

Mon Valley Works için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Mon Valley Works için belirtilen sahip: United States Steel-Mon Valley.

Mon Valley Works ne kadar CO₂ salar?

Mon Valley Works için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 87,184 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.