Ana sayfa / Asya / Japonya / Mazegawa No.2

Mazegawa No.2

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Gifu, Japonya. Koordinatlar: 35.7329, 137.1396.

hidroelektrikGifuJaponya

Mazegawa No.2 — 66 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Gifu, Japonya. Verilerde belirtilen sahibi: Chubu. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 66k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Japonya'deki 692 enerji santrali arasında #286. sıradadır. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Japonya elektriğinin yaklaşık %7.2'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 477 gCO₂/kWh (%32.7 düşük karbonlu) (2025).

66MW kurulu kapasite
66,075enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1020023.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMazegawa No.2 WRI
ÜlkeJaponya · Gifu WRI
Koordinatlar35.7329, 137.1396 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite66 MW GEM · 2026 · L100001023108; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiChubu WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#286 / 692 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#44 / 55 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.19× · 350 MW · n=55 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri66,075 hesaplandı
İklim12.0°C · HDD 2,602 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 38/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100001023108; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

66 MW'de, Mazegawa No.2 Japonya'daki hidroelektrik santrallarının medyanı altında 350 MW'dedir. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Japonya'deki en büyük hidroelektrik santralleriyle kapasite karşılaştırması

Okutataragi: 1,932 MW2kOkutataragiOkumino: 1,500 MW2kOkuminoOkawachi: 1,280 MW1kOkawachiShin Takasegawa: 1,280 MW1kShin Takas…Okuyoshino: 1,206 MW1kOkuyoshinoMatanogawa: 1,200 MW1kMatanogawaOmarugawa: 1,200 MW1kOmarugawaTamahara: 1,200 MW1kTamahara

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Chubu. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 35.7°N.

12.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,602ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
451soğutma derece-günleri (baz 18°C)
531 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 1 °CJF: 1 °CFM: 4 °CMA: 11 °CAM: 15 °CMJ: 19 °CJJ: 23 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 14 °CON: 8 °CND: 3 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %6 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 52/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
23.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
77 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Japonya'deki 55 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #44. en büyüğü.

Japonya'de bu veri setinde 55 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 27,749 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 35.7329, 137.1396 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Mazegawa No.2 ne tür bir santraldir?

Mazegawa No.2 — 66 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Gifu, Japonya.

Mazegawa No.2 kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 66,075 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Mazegawa No.2 için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Mazegawa No.2 için belirtilen sahip: Chubu.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.