Ana sayfa / Avrupa / Avusturya / Mayrhofen

Mayrhofen

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Tyrol, Avusturya. Koordinatlar: 47.1581, 11.8501.

hidroelektrikTyrolAvusturyapompaj depolamalı hidroelektrik

Mayrhofen — 355 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Tyrol, Avusturya. Verilerde belirtilen sahibi: Verbund. 674 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 193k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Avusturya'deki 131 enerji santrali arasında #13. sıradadır. 1977 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 49 yaşındadır — köklü bir tesis. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Avusturya elektriğinin yaklaşık %51.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 117 gCO₂/kWh (%83.6 düşük karbonlu) (2025).

355MW kurulu kapasite
674GWh raporlanan / yıl
192,542enerji sağlanan hane
1977devreye alma (~49 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005210.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMayrhofen WRI
ÜlkeAvusturya · Tyrol WRI
Koordinatlar47.1581, 11.8501 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite355 MW GEM · 2026 · L100000600124; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiVerbund WRI
Devreye alınma1977 WRI
Teknolojipompaj depolamalı hidroelektrik WRI
GWh raporlanan / yıl674 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#13 / 131 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#6 / 96 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite11.83× · 30 MW · n=96 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri192,542 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim1.2°C · HDD 6,131 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 21/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000600124; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

355 MW'de, Mayrhofen Avusturya'daki hidroelektrik santrallarının medyanı çok üstünde 30 MW'dedir. Teknik olarak pompaj depolamalı hidroelektrik olarak tanımlanır. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2015: 719 GWh20152016: 776 GWh20162017: 674 GWh2017776 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Verbund. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: ılık yazlı nemli karasal (Köppen Dfb). Enlem: 47.2°N.

1.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
6,131ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
2,095 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -6 °CJF: -6 °CFM: -4 °CMA: -1 °CAM: 4 °CMJ: 7 °CJJ: 10 °CJA: 10 °CAS: 7 °CSO: 3 °CON: -2 °CND: -5 °CD10 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %149 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 98/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
21/100çevresel şiddet endeksi
16.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
188 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Avusturya'deki 96 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #6. en büyüğü.

Avusturya'de bu veri setinde 96 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 9,237 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 47.1581, 11.8501 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Mayrhofen ne tür bir santraldir?

Mayrhofen — 355 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Tyrol, Avusturya, 1977 yılında devreye alındı.

Mayrhofen ne kadar elektrik üretir?

Mayrhofen yılda yaklaşık 674 GWh elektrik üretir.

Mayrhofen kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 192,542 haneye yetecek düzeydedir.

Mayrhofen için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Mayrhofen için belirtilen sahip: Verbund.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.