Ana sayfa / Asya / Hindistan / MANGALORE REFINERY

MANGALORE REFINERY

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Karnataka, Hindistan. Koordinatlar: 12.9821, 74.8496.

gazKarnatakaHindistanCO₂ model edilmiş

MANGALORE REFINERY — 229 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Karnataka, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Mangalore & petrochem. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 258k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #705. sıradadır. 2014 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 12 yaşındadır — görece modern. Model edilmiş yıllık emisyonları 98,741 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 23k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, gaz, Hindistan elektriğinin yaklaşık %2.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

229MW kurulu kapasite
257,919enerji sağlanan hane (tahmini)
98,741t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
2014devreye alma (~12 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019926.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMANGALORE REFINERY WRI
ÜlkeHindistan · Karnataka WRI
Koordinatlar12.9821, 74.8496 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite229 MW GEM · 2026 · L100000407597; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiMangalore & petrochem WRI
Devreye alınma2014 WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları98,741 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#705 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#60 / 117 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.98× · 234.3 MW · n=117 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri257,919 hesaplandı
İklim27.1°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC5 · 49/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite mevcut kaynak kaydı değeridir. 2026 tracker adayı Mangalore Refinery power plant için 229 MW listeler, ancak kapsam doğrulanana kadar birincil kamu değeri olarak kullanılmaz (ünite vs işletme vs kurulu/proje toplamı).

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000407597; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

229 MW'de, MANGALORE REFINERY Hindistan'daki gaz santrallarının medyanı yaklaşık 234.3 MW'dedir. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~98,741 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

23kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
13kevlerin yıllık enerji tüketimi
1.6 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Hindistan'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

Godhra power station: 2,000 MW2kGodhra pow…RATNAGIRI GAS: 1,968 MW2kRATNAGIRI …Sugen Combined Cycle power plant: 1,532 MW2kSugen Comb…Pragati Combined Cycle Gas Turbine-III power station: 1,500 MW2kPragati Co…KONDAPALLI GT: 1,476 MW1kKONDAPALLI…PRAGATI CCCP -III: 1,371 MW1kPRAGATI CC…DGEN MEGA CCCP: 1,200 MW1kDGEN MEGA …DGEN Mega Combined Cycle power plant: 1,200 MW1kDGEN Mega …

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Mangalore & petrochem.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 13.0°N.

27.1°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,325soğutma derece-günleri (baz 18°C)
46 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 26 °CJF: 27 °CFM: 28 °CMA: 30 °CAM: 29 °CMJ: 27 °CJJ: 26 °CJA: 26 °CAS: 26 °CSO: 27 °CON: 27 °CND: 26 °CD30 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %8 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz tuzunun yol açtığı korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
49/100çevresel şiddet endeksi
4.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
28 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 117 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #60. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 117 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 43,650 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 12.9821, 74.8496 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

MANGALORE REFINERY ne tür bir santraldir?

MANGALORE REFINERY — 229 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Karnataka, Hindistan, 2014 yılında devreye alındı.

MANGALORE REFINERY kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 257,919 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

MANGALORE REFINERY için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde MANGALORE REFINERY için belirtilen sahip: Mangalore & petrochem.

MANGALORE REFINERY ne kadar CO₂ salar?

MANGALORE REFINERY için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 98,741 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.