Ana sayfa / Asya / Çin / Mancheng Mill power station

Mancheng Mill power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Hebei, Çin. Koordinatlar: 38.999804, 115.346116.

kömürHebeiÇinkritik altı buhar koşulları

Mancheng Mill power station — 130 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Hebei, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: Guangdong Changqing (Group) Mancheng Thermal Power Co Ltd [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 163k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #2408. sıradadır. 2017 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 9 yaşındadır — görece modern. Bağlamında, kömür, Çin elektriğinin yaklaşık %54.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

130MW kurulu kapasite
162,685enerji sağlanan hane (tahmini)
2017devreye alma (~9 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GEM_coa_manchengmill_china.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMancheng Mill power station GEM-coal
ÜlkeÇin · Hebei GEM-coal
Koordinatlar38.999804, 115.346116 GEM-coal
Yakıtkömür GEM-coal
MW kurulu kapasite130 MW GEM · 2026 · L100000100577; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiGuangdong Changqing (Group) Mancheng Thermal Power Co Ltd [100%] GEM-coal
Devreye alınma2017 GEM-coal
Teknolojikritik altı buhar koşulları GEM-coal

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları569,400 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#2408 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1571 / 1907 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.19× · 700 MW · n=1907 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri162,685 hesaplandı
Çevresel şiddetC2 · 35/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000100577; yakıt: GEM GCPT

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

130 MW'de, Mancheng Mill power station Çin'daki kömür santrallarının medyanı altında 700 MW'dedir. Teknik olarak kritik altı buhar koşulları olarak tanımlanır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

East Hope Metals Wucaiwan power station: 7,000 MW7kEast Hope …Datang Tuoketuo power station: 6,720 MW7kDatang Tuo…Togtoh power station: 6,720 MW7kTogtoh pow…Ying Long Shan power station: 6,300 MW6kYing Long …Jiaxing power station: 6,030 MW6kJiaxing po…Guazhou Changle power station: 6,000 MW6kGuazhou Ch…Guodian Yulin Jingbian power station: 6,000 MW6kGuodian Yu…Guoxin Dafeng power station: 6,000 MW6kGuoxin Daf…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Guangdong Changqing (Group) Mancheng Thermal Power Co Ltd [100%].

İklim kuşağı & nasıl çalışır

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: muson sıcak yazlı karasal (Köppen Dwa). Enlem: 39.0°N.

~10°Ctipik yıllık ortalama
~25°Ctipik sıcak mevsim ortalaması
Muson sıcak yazlı karasal: dört belirgin mevsim — soğuk kışlar ve sıcak yazlar

İklim kuşağı & tipik sıcaklıklar: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid).

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
35/100çevresel şiddet endeksi
30.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
192 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 1907 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #1571. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 1907 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,882,493 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 38.999804, 115.346116 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Mancheng Mill power station ne tür bir santraldir?

Mancheng Mill power station — 130 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Hebei, Çin, 2017 yılında devreye alındı.

Mancheng Mill power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 162,685 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Mancheng Mill power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Mancheng Mill power station için belirtilen sahip: Guangdong Changqing (Group) Mancheng Thermal Power Co Ltd [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.