Ana sayfa / Avrupa / Portekiz / Malhadas Góis

Malhadas Góis

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Coimbra, Portekiz. Koordinatlar: 40.0909, -8.0588.

rüzgârCoimbraPortekizkarasal kurulum

Malhadas Góis — 9.9 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Coimbra, Portekiz. Verilerde belirtilen sahibi: Ventinveste Eólica SGPS SA [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 8.4k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Portekiz'deki 480 enerji santrali arasında #208. sıradadır. 2001 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 25 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Portekiz elektriğinin yaklaşık %26.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 128 gCO₂/kWh (%81.0 düşük karbonlu) (2025).

9.9MW kurulu kapasite
8,424enerji sağlanan hane (tahmini)
2001devreye alma (~25 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1023381.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMalhadas Góis WRI
ÜlkePortekiz · Coimbra WRI
Koordinatlar40.0909, -8.0588 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite9.9 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiVentinveste Eólica SGPS SA [100%] WRI
Devreye alınma2001 WRI
Teknolojikarasal kurulum WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#208 / 480 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#130 / 224 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.86× · 11.5 MW · n=224 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri8,424 hesaplandı
İklim13.6°C · HDD 1,844 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 31/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

9.9 MW'de, Malhadas Góis Portekiz'daki rüzgâr santrallarının medyanı altında 11.5 MW'dedir. Teknik olarak karasal kurulum olarak tanımlanır. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Portekiz'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Alto Minho I: 240 MW240Alto Minho…Alto Douro: 216 MW216Alto DouroAlto da Coutada: 188 MW188Alto da Co…Pinhal Interior: 157 MW157Pinhal Int…Gardunha: 135 MW135GardunhaPenamacor: 132 MW132PenamacorTerras Altas de Fafe: 124 MW124Terras Alt…Toutiço: 124 MW124Toutiço

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Ventinveste Eólica SGPS SA [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: ılık yazlı Akdeniz (Köppen Csb). Enlem: 40.1°N.

13.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,844ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
249soğutma derece-günleri (baz 18°C)
626 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 7 °CJF: 8 °CFM: 10 °CMA: 11 °CAM: 14 °CMJ: 19 °CJJ: 21 °CJA: 21 °CAS: 19 °CSO: 14 °CON: 10 °CND: 8 °CD21 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %25 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 40/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
31/100çevresel şiddet endeksi
14.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
81 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Portekiz'deki 224 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #130. en büyüğü.

Portekiz'de bu veri setinde 224 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 5,055 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 40.0909, -8.0588 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Malhadas Góis ne tür bir santraldir?

Malhadas Góis — 9.9 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Coimbra, Portekiz, 2001 yılında devreye alındı.

Malhadas Góis kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 8,424 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Malhadas Góis için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Malhadas Góis için belirtilen sahip: Ventinveste Eólica SGPS SA [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.