Ana sayfa / Asya / Çin / Maanshan - Masteel Coal

Maanshan - Masteel Coal

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Anhui Sheng, Çin. Koordinatlar: 31.7328, 118.4892.

kömürAnhui ShengÇinkritik altı buhar koşulları

Maanshan - Masteel Coal — 525 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Anhui Sheng, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: Maanshan Iron & Steel Company Limited (MASTEEL). kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 657k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #1657. sıradadır. 1991 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 35 yaşındadır — köklü bir tesis. Bağlamında, kömür, Çin elektriğinin yaklaşık %54.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

525MW kurulu kapasite
657,000enerji sağlanan hane (tahmini)
1991devreye alma (~35 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1070765.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisMaanshan - Masteel Coal WRI
ÜlkeÇin · Anhui Sheng WRI
Koordinatlar31.7328, 118.4892 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite525 MW GEM · 2026 · L100000100234; üretim kompleksinin bir parçası
SahibiMaanshan Iron & Steel Company Limited (MASTEEL) WRI
Devreye alınma1991 WRI
Teknolojikritik altı buhar koşulları WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları2,299,500 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#1657 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1255 / 1907 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.75× · 700 MW · n=1907 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri657,000 hesaplandı
İklim15.8°C · HDD 1,825 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 38/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite mevcut kaynak kaydı değeridir. 2026 tracker adayı Ma için 375 MW listeler, ancak kapsam doğrulanana kadar birincil kamu değeri olarak kullanılmaz (ünite vs işletme vs kurulu/proje toplamı).

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000100234; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

525 MW'de, Maanshan - Masteel Coal Çin'daki kömür santrallarının medyanı altında 700 MW'dedir. Teknik olarak kritik altı buhar koşulları olarak tanımlanır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

East Hope Metals Wucaiwan power station: 7,000 MW7kEast Hope …Datang Tuoketuo power station: 6,720 MW7kDatang Tuo…Togtoh power station: 6,720 MW7kTogtoh pow…Ying Long Shan power station: 6,300 MW6kYing Long …Jiaxing power station: 6,030 MW6kJiaxing po…Guazhou Changle power station: 6,000 MW6kGuazhou Ch…Guodian Yulin Jingbian power station: 6,000 MW6kGuodian Yu…Guoxin Dafeng power station: 6,000 MW6kGuoxin Daf…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Maanshan Iron & Steel Company Limited (MASTEEL).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 31.7°N.

15.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,825ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,042soğutma derece-günleri (baz 18°C)
27 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 3 °CJF: 5 °CFM: 9 °CMA: 15 °CAM: 21 °CMJ: 25 °CJJ: 28 °CJA: 28 °CAS: 23 °CSO: 18 °CON: 11 °CND: 5 °CD28 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %26 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 40/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
25.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
258 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 1907 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #1255. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 1907 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,882,493 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 31.7328, 118.4892 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Maanshan - Masteel Coal ne tür bir santraldir?

Maanshan - Masteel Coal — 525 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Anhui Sheng, Çin, 1991 yılında devreye alındı.

Maanshan - Masteel Coal kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 657,000 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Maanshan - Masteel Coal için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Maanshan - Masteel Coal için belirtilen sahip: Maanshan Iron & Steel Company Limited (MASTEEL).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.