Ana sayfa / Asya / Hindistan / LOWER JURALA

LOWER JURALA

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Telangana, Hindistan. Koordinatlar: 16.3125, 77.7773.

hidroelektrikTelanganaHindistannehir tipi hidroelektrik

LOWER JURALA — 240 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Telangana, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Telangana State Power Generation Corporation Ltd [100%]. 152 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 44k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #691. sıradadır. 2015 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 11 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, Hindistan elektriğinin yaklaşık %8.6'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

240MW kurulu kapasite
152GWh raporlanan / yıl
43,571enerji sağlanan hane
2015devreye alma (~11 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id IND0000236.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisLOWER JURALA WRI
ÜlkeHindistan · Telangana WRI
Koordinatlar16.3125, 77.7773 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite240 MW GEM · 2026 · L100000601943; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiTelangana State Power Generation Corporation Ltd [100%] WRI
Devreye alınma2015 WRI
Teknolojinehir tipi hidroelektrik WRI
GWh raporlanan / yıl152 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#691 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#58 / 233 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite3.00× · 80 MW · n=233 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri43,571 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim27.8°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 42/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000601943; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

240 MW'de, LOWER JURALA Hindistan'daki hidroelektrik santrallarının medyanı çok üstünde 80 MW'dedir. Teknik olarak nehir tipi hidroelektrik olarak tanımlanır. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2015: 9 GWh20152016: 176 GWh20162017: 205 GWh20172018: 152 GWh2018205 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Telangana State Power Generation Corporation Ltd [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: sıcak yarı kurak bozkır (Köppen BSh). Enlem: 16.3°N.

27.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,564soğutma derece-günleri (baz 18°C)
310 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 24 °CJF: 26 °CFM: 30 °CMA: 32 °CAM: 33 °CMJ: 30 °CJJ: 28 °CJA: 27 °CAS: 27 °CSO: 27 °CON: 25 °CND: 24 °CD33 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
42/100çevresel şiddet endeksi
9.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
294 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 233 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #58. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 233 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 45,527 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 16.3125, 77.7773 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

LOWER JURALA ne tür bir santraldir?

LOWER JURALA — 240 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Telangana, Hindistan, 2015 yılında devreye alındı.

LOWER JURALA ne kadar elektrik üretir?

LOWER JURALA yılda yaklaşık 152 GWh elektrik üretir.

LOWER JURALA kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 43,571 haneye yetecek düzeydedir.

LOWER JURALA için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde LOWER JURALA için belirtilen sahip: Telangana State Power Generation Corporation Ltd [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.