LAS VEGAS

Valparaiso, Şili bölgesinde petrol güç santrali. Yaklaşık konum -32.8428, -71.0115.

petrolValparaisoŞili

LAS VEGAS, Valparaiso, Şili bölgesinde 2.1 MW kapasiteli bir petrol güç santrali'dir. TECNORED tarafından işletilmektedir. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 1.6k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Şili'deki 336 enerji santrali arasında #301. sıradadır. Bağlamında, petrol, Şili elektriğinin yaklaşık %0.6'ini sağlamaktadır; ulusal ÅŸebeke ortalama 289 gCO₂/kWh (%66.4 düşük karbonlu) (2025).

2.1MW kurulu kapasite
1,576enerji saÄŸlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CHL0000115.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisLAS VEGAS WRI
ÜlkeŞili · Valparaiso WRI
Koordinatlar-32.8428, -71.0115 WRI
Yakıtpetrol WRI
MW kurulu kapasite2.1 MW GEM · 2026 · L100000408575; üretim kompleksinin bir parçası
SahibiTECNORED WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları4,139 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#301 / 336 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#70 / 78 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.19× · 11.3 MW · n=78 hesaplandı
Beslenen hane eÅŸdeÄŸeri1,576 hesaplandı
İklim14.3°C · HDD 1,460 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 30/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut deÄŸil

Devreye alınmaMevcut deÄŸil veri setinde yok
TeknolojiMevcut deÄŸil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut deÄŸil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000408575; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

2.1 MW'de, LAS VEGAS Şili'daki petrol santrallarının medyanı altında 11.3 MW'dedir. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Şili'deki en büyük petrol santralleriyle kapasite karşılaştırması

NUEVA RENCA: 379 MW379NUEVA RENCAQUINTERO: 248 MW248QUINTEROCala Morritos power station: 200 MW200Cala Morri…Canelillo power station: 200 MW200Canelillo …YUNGAY: 180 MW180YUNGAYCARDONES: 154 MW154CARDONESSANTA LIDIA: 141 MW141SANTA LIDIALOS VIENTOS: 132 MW132LOS VIENTOS

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

TECNORED tarafından işletilmektedir.

Yerel iklim & termal baÄŸlam

Bu oil santrali türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. warm-summer Mediterranean ikliminde (Köppen Csb) yer almaktadır — Güney Yarımküre, enlem 32.8°S — bu, ne kadar enerji üretebileceğini ve çıktısının yıl içinde nasıl değiştiğini belirler.

14.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,460ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
106soğutma derece-günleri (baz 18°C)
841 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 20 °CJF: 19 °CFM: 17 °CMA: 15 °CAM: 12 °CMJ: 9 °CJJ: 9 °CJA: 10 °CAS: 12 °CSO: 14 °CON: 16 °CND: 18 °CD20 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %41 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 33/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni humidity / wetness.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
30/100çevresel şiddet endeksi
10.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
50 kmkıyıya uzaklık

Daha yüksek çevresel şiddet, tam da koruyucu sökülebilir yalıtımın en çok geri ödeme yaptığı yerdir: korunaklı bir mikro-iklim korozyonu, UV ve termal döngü hasarını yavaşlatır ve dış donanımın hizmet ömrünü uzatır. Bu, gösterge niteliğinde bir saha-iklim bağlamıdır — belirli bir santral veya işletmecinin durum değerlendirmesi değildir.

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Şili'deki 78 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #70. en büyüğü.

Şili'de bu veri setinde 78 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 3,578 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından -32.8428, -71.0115 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

LAS VEGAS ne tür bir santraldir?

LAS VEGAS, Valparaiso, Şili bölgesinde bir 2.1 MW petrol santralidir.

LAS VEGAS kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 1,576 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

LAS VEGAS kim tarafından işletiliyor?

LAS VEGAS, TECNORED tarafından işletilir.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.