Ana sayfa / Kuzey Amerika / Amerika Birleşik Devletleri / Lancaster County Resource Recovery

Lancaster County Resource Recovery

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 40.0711, -76.6436.

atıkPennsylvaniaAmerika Birleşik DevletleriCO₂ model edilmiş

Lancaster County Resource Recovery — 35.7 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Covanta Lancaster Inc. 196 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 56k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #4081. sıradadır. 1991 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 35 yaşındadır — köklü bir tesis. Model edilmiş yıllık emisyonları 299,400 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 70k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

35.7MW kurulu kapasite
196GWh raporlanan / yıl
56,114enerji sağlanan hane
299,400t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
1991devreye alma (~35 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0050859.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisLancaster County Resource Recovery WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Pennsylvania WRI
Koordinatlar40.0711, -76.6436 WRI
Yakıtatık WRI
MW kurulu kapasite35.7 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiCovanta Lancaster Inc WRI
Devreye alınma1991 WRI
GWh raporlanan / yıl196 GWh·a⁻¹ WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları299,400 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#4081 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#94 / 551 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite5.41× · 6.6 MW · n=551 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri56,114 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim11.2°C · HDD 2,863 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 33/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

35.7 MW'de, Lancaster County Resource Recovery Amerika Birleşik Devletleri'daki atık santrallarının medyanı çok üstünde 6.6 MW'dedir. Atıktan enerjiye santralları, elektrik ve ısı üretmek üzere belediye katı atığını yakarlar, depo hacmini azaltırken kalıntı atıktan enerji geri kazanırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~299,400 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

70kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
40kevlerin yıllık enerji tüketimi
5.0 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2013: 217 GWh20132014: 215 GWh20142015: 222 GWh20152016: 226 GWh20162017: 201 GWh20172018: 197 GWh20182019: 196 GWh2019226 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Covanta Lancaster Inc.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: atık. Bu tesis kentsel veya endüstriyel atıkları yakarak enerji geri kazanır. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 40.1°N.

11.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,863ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
405soğutma derece-günleri (baz 18°C)
207 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -2 °CJF: 0 °CFM: 5 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 19 °CSO: 12 °CON: 7 °CND: 1 °CD23 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %16 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 59/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
33/100çevresel şiddet endeksi
25.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
191 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 551 atık enerji santrali arasında kapasiteye göre #94. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 551 atık enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 10,154 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 40.0711, -76.6436 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Lancaster County Resource Recovery ne tür bir santraldir?

Lancaster County Resource Recovery — 35.7 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri, 1991 yılında devreye alındı.

Lancaster County Resource Recovery ne kadar elektrik üretir?

Lancaster County Resource Recovery yılda yaklaşık 196 GWh elektrik üretir.

Lancaster County Resource Recovery kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 56,114 haneye yetecek düzeydedir.

Lancaster County Resource Recovery için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Lancaster County Resource Recovery için belirtilen sahip: Covanta Lancaster Inc.

Lancaster County Resource Recovery ne kadar CO₂ salar?

Lancaster County Resource Recovery için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 299,400 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.