Ana sayfa / Asya / Hindistan / Lal Kuan Mill power station

Lal Kuan Mill power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Uttarakhand, Hindistan. Koordinatlar: 29.0665, 79.5189.

kömürUttarakhandHindistankritik altı buhar koşullarıCO₂ model edilmiş

Lal Kuan Mill power station — 85 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Uttarakhand, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Century Pulp And Paper Ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 106k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #918. sıradadır. 2011 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 15 yaşındadır — görece modern. Model edilmiş yıllık emisyonları 482,710 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 113k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Hindistan elektriğinin yaklaşık %70.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

85MW kurulu kapasite
106,371enerji sağlanan hane (tahmini)
482,710t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
2011devreye alma (~15 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-4839.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisLal Kuan Mill power station Climate TRACE
ÜlkeHindistan · Uttarakhand Climate TRACE
Koordinatlar29.0665, 79.5189 Climate TRACE
Yakıtkömür Climate TRACE
MW kurulu kapasite85 MW Climate TRACE; kaynak kaydı
SahibiCentury Pulp And Paper Ltd Climate TRACE
Devreye alınma2011 Climate TRACE
Teknolojikritik altı buhar koşulları Climate TRACE

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları482,710 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#918 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#611 / 713 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.09× · 1,000 MW · n=713 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri106,371 hesaplandı
İklim24.6°C · HDD 176 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 38/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite mevcut kaynak kaydı değeridir. 2026 tracker adayı Lal Kuan Mill power station için 43 MW listeler, ancak kapsam doğrulanana kadar birincil kamu değeri olarak kullanılmaz (ünite vs işletme vs kurulu/proje toplamı).

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: Climate TRACE; yakıt: Climate TRACE

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

85 MW'de, Lal Kuan Mill power station Hindistan'daki kömür santrallarının medyanı altında 1,000 MW'dedir. Teknik olarak kritik altı buhar koşulları olarak tanımlanır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~482,710 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

113kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
65kevlerin yıllık enerji tüketimi
8.0 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Hindistan'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Century Pulp And Paper Ltd.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (kurak kış) (Köppen Cwa). Enlem: 29.1°N.

24.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
176ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,583soğutma derece-günleri (baz 18°C)
211 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 15 °CJF: 18 °CFM: 23 °CMA: 29 °CAM: 32 °CMJ: 32 °CJJ: 29 °CJA: 29 °CAS: 28 °CSO: 25 °CON: 20 °CND: 16 °CD32 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %93 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 16/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
16.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
1121 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 713 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #611. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 713 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 805,419 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 29.0665, 79.5189 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Lal Kuan Mill power station ne tür bir santraldir?

Lal Kuan Mill power station — 85 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Uttarakhand, Hindistan, 2011 yılında devreye alındı.

Lal Kuan Mill power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 106,371 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Lal Kuan Mill power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Lal Kuan Mill power station için belirtilen sahip: Century Pulp And Paper Ltd.

Lal Kuan Mill power station ne kadar CO₂ salar?

Lal Kuan Mill power station için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 482,710 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.