Ana sayfa / Kuzey Amerika / Meksika / La Venta III

La Venta III

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Oaxaca, Meksika. Koordinatlar: 16.5777, -94.8231.

rüzgârOaxacaMeksika

La Venta III — 102.9 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Oaxaca, Meksika. Verilerde belirtilen sahibi: CFE/PIE. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 88k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Meksika'deki 366 enerji santrali arasında #183. sıradadır. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Meksika elektriğinin yaklaşık %6.0'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 474 gCO₂/kWh (%25.9 düşük karbonlu) (2025).

102.9MW kurulu kapasite
87,564enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id MEX0001874.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisLa Venta III WRI
ÜlkeMeksika · Oaxaca WRI
Koordinatlar16.5777, -94.8231 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite102.9 MW GEM · 2026 · L100000905092; üretim kompleksinin bir parçası
SahibiCFE/PIE WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#183 / 366 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#3 / 20 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.22× · 84.2 MW · n=20 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri87,564 hesaplandı
İklim27.3°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC5 · 49/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite mevcut kaynak kaydı değeridir. 2026 tracker adayı La Venta wind farm için 185 MW listeler, ancak kapsam doğrulanana kadar birincil kamu değeri olarak kullanılmaz (ünite vs işletme vs kurulu/proje toplamı).

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000905092; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

102.9 MW'de, La Venta III Meksika'daki rüzgâr santrallarının medyanı çok üstünde 84.2 MW'dedir. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Meksika'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Eurus: 250 MW250EurusEoliatec del Istmo: 164 MW164Eoliatec d…La Venta III: 103 MW103La Venta I…La Mata: 102 MW102La MataOaxaca I: 102 MW102Oaxaca IOaxaca II: 102 MW102Oaxaca IIOaxaca III: 102 MW102Oaxaca IIIOaxaca IV: 102 MW102Oaxaca IV

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: CFE/PIE. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 16.6°N.

27.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,380soğutma derece-günleri (baz 18°C)
35 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 25 °CJF: 26 °CFM: 27 °CMA: 29 °CAM: 30 °CMJ: 28 °CJJ: 28 °CJA: 28 °CAS: 28 °CSO: 27 °CON: 26 °CND: 25 °CD30 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz tuzunun yol açtığı korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
49/100çevresel şiddet endeksi
4.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
36 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Meksika'deki 20 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #3. en büyüğü.

Meksika'de bu veri setinde 20 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,587 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 16.5777, -94.8231 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

La Venta III ne tür bir santraldir?

La Venta III — 102.9 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Oaxaca, Meksika.

La Venta III kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 87,564 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

La Venta III için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde La Venta III için belirtilen sahip: CFE/PIE.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.