Ana sayfa / Avrupa / Almanya / Kraftwerk

Kraftwerk

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: North Rhine-Westphalia, Almanya. Koordinatlar: 50.8305, 6.9594.

petrolNorth Rhine-WestphaliaAlmanyaCCGT · HRSGCO₂ ölçülmüş

Kraftwerk — 66.3 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: North Rhine-Westphalia, Almanya. Verilerde belirtilen sahibi: Basell Polyolefine GmbH. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 50k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Almanya'deki 1,442 enerji santrali arasında #312. sıradadır. 1962 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 64 yaşındadır — eski, miras bir tesis. Ölçülen 460,894 t CO₂/yıl (EU ETS verified (EUTL 2023)) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 107k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, petrol, Almanya elektriğinin yaklaşık %3.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 330 gCO₂/kWh (%59.1 düşük karbonlu) (2025).

66.3MW kurulu kapasite
1HRSG ünite(leri)
49,781enerji sağlanan hane (tahmini)
460,894t CO₂ / yıl (EU ETS verified (EUTL 2023))
1962devreye alma (~64 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005873.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisKraftwerk WRI
ÜlkeAlmanya · North Rhine-Westphalia WRI
Koordinatlar50.8305, 6.9594 WRI
Yakıtpetrol WRI
MW kurulu kapasite66.3 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiBasell Polyolefine GmbH WRI
Devreye alınma1962 WRI
TeknolojiCCGT · HRSG WRI
CO₂ emisyonları460,894 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · EU ETS verified (EUTL 2023)

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#312 / 1442 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#17 / 27 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.75× · 88 MW · n=27 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri49,781 hesaplandı
İklim10.3°C · HDD 2,823 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 24/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

66.3 MW'de, Kraftwerk Almanya'daki petrol santrallarının medyanı altında 88 MW'dedir. Teknik olarak CCGT; ısı geri kazanım buhar jeneratörü (HRSG) ile birleşik döngü olarak tanımlanır. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

460,894 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

107kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
62kevlerin yıllık enerji tüketimi
7.7 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; EU ETS verified (EUTL 2023)'a bildirilen emisyonlar.

Almanya'deki en büyük petrol santralleriyle kapasite karşılaştırması

Wilmersdorf: 828 MW828WilmersdorfMarbach power station: 695 MW695Marbach po…IKS PCK Schwedt: 334 MW334IKS PCK Sc…KW Mittelsbüren: 273 MW273KW Mittels…Brunsbüttel: 254 MW254BrunsbüttelKraftwerk Walheim: 136 MW136Kraftwerk …Spitzenlastkraftwerk Großkayna: 120 MW120Spitzenlas…Maxau Mill power station: 120 MW120Maxau Mill…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Basell Polyolefine GmbH.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 50.8°N.

10.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,823ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
29soğutma derece-günleri (baz 18°C)
83 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 3 °CJF: 3 °CFM: 6 °CMA: 9 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 19 °CJA: 18 °CAS: 15 °CSO: 10 °CON: 6 °CND: 4 °CD19 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %15 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 58/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
24/100çevresel şiddet endeksi
16.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
163 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Almanya'deki 27 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #17. en büyüğü.

Almanya'de bu veri setinde 27 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 3,844 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 50.8305, 6.9594 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Kraftwerk ne tür bir santraldir?

Kraftwerk — 66.3 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: North Rhine-Westphalia, Almanya, 1962 yılında devreye alındı.

Kraftwerk kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 49,781 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Kraftwerk için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Kraftwerk için belirtilen sahip: Basell Polyolefine GmbH.

Kraftwerk ne kadar CO₂ salar?

Kraftwerk yılda yaklaşık 460,894 ton CO₂ bildirmiştir (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.