Ana sayfa / Kuzey Amerika / Amerika Birleşik Devletleri / Kendall County Generation Facility

Kendall County Generation Facility

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Illinois, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 41.4797, -88.2581.

gazIllinoisAmerika Birleşik DevletleriCCGT · HRSGCO₂ ölçülmüş

Kendall County Generation Facility — 1,256 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Illinois, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Dynegy Kendall Energy LLC. 6,605 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 1.9 milyon haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #435. sıradadır. 2002 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 24 yaşındadır — görece modern. Ölçülen 2,395,261 t CO₂/yıl (US EPA GHGRP) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 558k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, gaz, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %40.0'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

1,256MW kurulu kapasite
4HRSG ünite(leri)
6,605GWh raporlanan / yıl
1,887,257enerji sağlanan hane
2,395,261t CO₂ / yıl (US EPA GHGRP)
2002devreye alma (~24 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0055131.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisKendall County Generation Facility WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Illinois WRI
Koordinatlar41.4797, -88.2581 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite1,256 MW GEM · 2026 · L100000401890; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiDynegy Kendall Energy LLC WRI
Devreye alınma2002 WRI
TeknolojiCCGT · HRSG WRI
GWh raporlanan / yıl6,605 GWh·a⁻¹ WRI
CO₂ emisyonları2,395,261 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · US EPA GHGRP

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#435 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#134 / 2165 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite10.36× · 121.2 MW · n=2165 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri1,887,257 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim10.0°C · HDD 3,288 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 36/100 koordinatlardan türetildi

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000401890; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

1,256 MW'de, Kendall County Generation Facility Amerika Birleşik Devletleri'daki gaz santrallarının medyanı çok üstünde 121.2 MW'dedir. Teknik olarak CCGT; ısı geri kazanım buhar jeneratörü (HRSG) ile birleşik döngü olarak tanımlanır. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

2,395,261 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

558kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
322kevlerin yıllık enerji tüketimi
40 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; US EPA GHGRP'a bildirilen emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2013: 3,008 GWh20132014: 2,243 GWh20142015: 6,174 GWh20152016: 7,195 GWh20162017: 6,508 GWh20172018: 5,858 GWh20182019: 6,605 GWh20197k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Dynegy Kendall Energy LLC.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: sıcak yazlı nemli karasal (Köppen Dfa). Enlem: 41.5°N.

10.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,288ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
408soğutma derece-günleri (baz 18°C)
168 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -6 °CJF: -3 °CFM: 4 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 12 °CON: 5 °CND: -2 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %34 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 71/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %0 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
36/100çevresel şiddet endeksi
29.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
93 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 2165 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #134. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 2165 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 789,950 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 41.4797, -88.2581 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Kendall County Generation Facility ne tür bir santraldir?

Kendall County Generation Facility — 1,256 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Illinois, Amerika Birleşik Devletleri, 2002 yılında devreye alındı.

Kendall County Generation Facility ne kadar elektrik üretir?

Kendall County Generation Facility yılda yaklaşık 6,605 GWh elektrik üretir.

Kendall County Generation Facility kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 1,887,257 haneye yetecek düzeydedir.

Kendall County Generation Facility için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Kendall County Generation Facility için belirtilen sahip: Dynegy Kendall Energy LLC.

Kendall County Generation Facility ne kadar CO₂ salar?

Kendall County Generation Facility yılda yaklaşık 2,395,261 ton CO₂ bildirmiştir (US EPA GHGRP).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.