Ana sayfa / Asya / Hindistan / KCIL CAPTIVE

KCIL CAPTIVE

Gujarat, Hindistan bölgesinde diğer güç santrali. Yaklaşık konum 23.1717, 70.1881.

diğerGujaratHindistanCO₂ model edilmiÅŸ

KCIL CAPTIVE, Gujarat, Hindistan bölgesinde 102 MW kapasiteli bir diğer enerji santrali'dir. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 77k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #842. sıradadır. Model edilmiş yıllık emisyonları 568,600 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 133k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, ulusal ÅŸebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

102MW kurulu kapasite
76,587enerji saÄŸlanan hane (tahmini)
568,600t CO₂ / yıl (Climate TRACE)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-4826.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisKCIL CAPTIVE Climate TRACE
ÜlkeHindistan · Gujarat Climate TRACE
Koordinatlar23.1717, 70.1881 Climate TRACE
Yakıtdiğer Climate TRACE
MW kurulu kapasite102 MW Climate TRACE; kaynak kaydı

Model edilmiÅŸ kaynak verisi

CO₂ emisyonları568,600 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#842 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#8 / 13 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.99× · 103.3 MW · n=13 hesaplandı
Beslenen hane eÅŸdeÄŸeri76,587 hesaplandı
İklim26.5°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 44/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut deÄŸil

SahibiMevcut deÄŸil veri setinde yok
Devreye alınmaMevcut deÄŸil veri setinde yok
TeknolojiMevcut deÄŸil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut deÄŸil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: Climate TRACE; yakıt: Mevcut deÄŸil

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

102 MW'de, KCIL CAPTIVE Hindistan'daki diğer santrallarının medyanı yaklaşık 103.3 MW'dedir. Bu tesis, enerji kaynağını şebeke için elektriğe dönüştürür; kapasitesi, yakıt tipi ve konumu, ulusal enerji karışımındaki rolünü belirler.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~568,600 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

133kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
74kevlerin yıllık enerji tüketimi
9.5 millionabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Hindistan'deki en büyük diğer santralleriyle kapasite karşılaştırması

Vizag Steel Plant power station: 435 MW435Vizag Stee…JAMNAGAR COMPLEX: 259 MW259JAMNAGAR C…KOCHI REFINERY: 180 MW180KOCHI REFI…GANDHAR PETROCHEM: 154 MW154GANDHAR PE…DCM BHARUCH: 136 MW136DCM BHARUCHIFFCO AONLA WORKS: 126 MW126IFFCO AONL…ADITYAPUR WORKS: 103 MW103ADITYAPUR …KCIL CAPTIVE: 102 MW102KCIL CAPTI…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal baÄŸlam

Bu other santrali şebeke için elektrik üretir. hot semi-arid steppe ikliminde (Köppen BSh) yer almaktadır — Kuzey Yarımküre, enlem 23.2°N — bu, ne kadar enerji üretebileceğini ve çıktısının yıl içinde nasıl değiştiğini belirler.

26.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,101soğutma derece-günleri (baz 18°C)
5 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 19 °CJF: 22 °CFM: 26 °CMA: 29 °CAM: 31 °CMJ: 32 °CJJ: 29 °CJA: 28 °CAS: 28 °CSO: 28 °CON: 24 °CND: 20 °CD32 °C

This site has effectively no heating season (tropical/equatorial climate), so winter heat loss is not the driver here. The thermal concern shifts to year-round process heat and humidity/heat-driven corrosion of hot equipment.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni dust abrasion.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
44/100çevresel şiddet endeksi
12.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
78 kmkıyıya uzaklık

Daha yüksek çevresel şiddet, tam da koruyucu sökülebilir yalıtımın en çok geri ödeme yaptığı yerdir: korunaklı bir mikro-iklim korozyonu, UV ve termal döngü hasarını yavaşlatır ve dış donanımın hizmet ömrünü uzatır. Bu, gösterge niteliğinde bir saha-iklim bağlamıdır — belirli bir santral veya işletmecinin durum değerlendirmesi değildir.

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 13 diğer enerji santrali arasında kapasiteye göre #8. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 13 diğer enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,715 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 23.1717, 70.1881 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

KCIL CAPTIVE ne tür bir santraldir?

KCIL CAPTIVE, Gujarat, Hindistan bölgesinde bir 102 MW diğer santralidir.

KCIL CAPTIVE kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 76,587 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

KCIL CAPTIVE ne kadar CO₂ salar?

KCIL CAPTIVE için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 568,600 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.