Ana sayfa / Asya / Hindistan / KAHALGAON

KAHALGAON

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Bihar, Hindistan. Koordinatlar: 25.2349, 87.2635.

kömürBiharHindistankritik altı buhar koşulları

KAHALGAON — 2,340 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Bihar, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: NTPC Limited. 15,305 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 4.4 milyon haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #100. sıradadır. 2003 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 23 yaşındadır — görece modern. Bağlamında, kömür, Hindistan elektriğinin yaklaşık %70.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

2,340MW kurulu kapasite
15,305GWh raporlanan / yıl
4,372,914enerji sağlanan hane
2003devreye alma (~23 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id IND0000169.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisKAHALGAON WRI
ÜlkeHindistan · Bihar WRI
Koordinatlar25.2349, 87.2635 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite2,340 MW GEM · 2026 · L100000102104; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiNTPC Limited WRI
Devreye alınma2003 WRI
Teknolojikritik altı buhar koşulları WRI
GWh raporlanan / yıl15,305 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları15,305,200 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#100 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#94 / 713 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite2.34× · 1,000 MW · n=713 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri4,372,914 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim25.4°C · HDD 32 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 37/100 koordinatlardan türetildi

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000102104; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

2,340 MW'de, KAHALGAON Hindistan'daki kömür santrallarının medyanı çok üstünde 1,000 MW'dedir. Teknik olarak kritik altı buhar koşulları olarak tanımlanır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2014: 14,471 GWh20142015: 14,192 GWh20152016: 14,835 GWh20162017: 15,177 GWh20172018: 15,305 GWh201815k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: NTPC Limited.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (kurak kış) (Köppen Cwa). Enlem: 25.2°N.

25.4°Cyıllık ortalama sıcaklık
32ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,731soğutma derece-günleri (baz 18°C)
94 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 17 °CJF: 20 °CFM: 25 °CMA: 30 °CAM: 30 °CMJ: 30 °CJJ: 29 °CJA: 29 °CAS: 28 °CSO: 26 °CON: 22 °CND: 18 °CD30 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %99 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 13/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
13.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
485 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 713 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #94. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 713 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 805,419 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 25.2349, 87.2635 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

KAHALGAON ne tür bir santraldir?

KAHALGAON — 2,340 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Bihar, Hindistan, 2003 yılında devreye alındı.

KAHALGAON ne kadar elektrik üretir?

KAHALGAON yılda yaklaşık 15,305 GWh elektrik üretir.

KAHALGAON kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 4,372,914 haneye yetecek düzeydedir.

KAHALGAON için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde KAHALGAON için belirtilen sahip: NTPC Limited.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.