Ana sayfa / Kuzey Amerika / Meksika / Ingenio Santa Clara

Ingenio Santa Clara

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Michoacan, Meksika. Koordinatlar: 19.6398, -102.492.

biyokütleMichoacanMeksikaCO₂ model edilmiş

Ingenio Santa Clara — 9.1 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Michoacan, Meksika. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 13k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Meksika'deki 366 enerji santrali arasında #303. sıradadır. Model edilmiş yıllık emisyonları 1,679 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 391 otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, biyokütle, Meksika elektriğinin yaklaşık %1.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 474 gCO₂/kWh (%25.9 düşük karbonlu) (2025).

9.1MW kurulu kapasite
12,526enerji sağlanan hane (tahmini)
1,679t CO₂ / yıl (Climate TRACE)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id MEX0006689.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisIngenio Santa Clara WRI
ÜlkeMeksika · Michoacan WRI
Koordinatlar19.6398, -102.492 WRI
Yakıtbiyokütle WRI
MW kurulu kapasite9.1 MW WRI GPPD; kaynak kaydı

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları1,679 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#303 / 366 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#40 / 72 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.91× · 10 MW · n=72 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri12,526 hesaplandı
İklim19.3°C · HDD 146 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 30/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

9.1 MW'de, Ingenio Santa Clara Meksika'daki biyokütle santrallarının medyanı yaklaşık 10 MW'dedir. Biyokütle santralları, buhar oluşturmak üzere ahşap, kalıntı veya atık türetilmiş yakıt gibi organik materyali yakarlar; bunlar dispatch edilebilir ve ham madde sürdürülebilir bir şekilde temin edildiğinde düşük karbonlu sayılırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~1,679 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

391bir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
225evlerin yıllık enerji tüketimi
28kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Meksika'deki en büyük biyokütle santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ingenio Pánuco power station: 69 MW69Ingenio Pá…Ingenio San Miguel del Naranjo: 49 MW49Ingenio Sa…Piasa Coogeneracion: 40 MW40Piasa Coog…Bioeléctrica de Occidente power station: 35 MW35Bioeléctri…PTAR Atotonilco power station: 33 MW33PTAR Atoto…San Nicolás Sugar power station: 32 MW32San Nicolá…Santa Rosalía: 25 MW25Santa Rosa…Tala Electric: 25 MW25Tala Elect…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: biyokütle. Bu tesis türbin için buhar üretmek amacıyla organik malzeme (odun, atıklar) yakar. İklim sınıfı: subtropikal yayla (Köppen Cwb). Enlem: 19.6°N.

19.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
146ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
617soğutma derece-günleri (baz 18°C)
1,674 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 16 °CJF: 17 °CFM: 19 °CMA: 20 °CAM: 22 °CMJ: 22 °CJJ: 20 °CJA: 20 °CAS: 20 °CSO: 20 °CON: 18 °CND: 16 °CD22 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %94 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 16/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
30/100çevresel şiddet endeksi
6.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
156 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Meksika'deki 72 biyokütle enerji santrali arasında kapasiteye göre #40. en büyüğü.

Meksika'de bu veri setinde 72 biyokütle enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 924 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 19.6398, -102.492 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Ingenio Santa Clara ne tür bir santraldir?

Ingenio Santa Clara — 9.1 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Michoacan, Meksika.

Ingenio Santa Clara kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 12,526 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Ingenio Santa Clara ne kadar CO₂ salar?

Ingenio Santa Clara için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 1,679 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.