Ana sayfa / Avrupa / Almanya / Infraserv Hoechst power station

Infraserv Hoechst power station

Hesse, Almanya bölgesinde kömür güç santrali. Yaklaşık konum 50.091838, 8.531305.

kömürHesseAlmanyasubcriticalgeçici olarak devre dışıCO₂ ölçülmüş

Infraserv Hoechst power station, Hesse, Almanya bölgesinde 66 MW kapasiteli bir kömür güç santrali'dir. Infraserv GmbH & Co. Höchst KG [100%] tarafından işletilmektedir. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 83k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Almanya'deki 1,442 enerji santrali arasında #316. sıradadır. 1989 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 37 yaşındadır — köklü bir tesis. Ölçülen 734,427 t CO₂/yıl (EU ETS verified (EUTL 2023)) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 171k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Almanya elektriğinin yaklaşık %20.6'ini sağlamaktadır; ulusal ÅŸebeke ortalama 330 gCO₂/kWh (%59.1 düşük karbonlu) (2025).

66MW kurulu kapasite
82,594enerji saÄŸlanan hane (tahmini)
734,427t CO₂ / yıl (EU ETS verified (EUTL 2023))
1989devreye alma (~37 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GEM_coa_infraservhoechst_germa.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisInfraserv Hoechst power station GEM-coal
ÜlkeAlmanya · Hesse GEM-coal
Koordinatlar50.091838, 8.531305 GEM-coal
Yakıtkömür GEM-coal
MW kurulu kapasite66 MW GEM · 2026 · L100000400186; üretim kompleksinin bir parçası
SahibiInfraserv GmbH & Co. Höchst KG [100%] GEM-coal
Devreye alınma1989 GEM-coal
Teknolojisubcritical GEM-coal
CO₂ emisyonları734,427 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · EU ETS verified (EUTL 2023)

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#316 / 1442 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#94 / 124 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.22× · 296.2 MW · n=124 hesaplandı
Beslenen hane eÅŸdeÄŸeri82,594 hesaplandı
İklim10.2°C · HDD 2,903 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 26/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut deÄŸil

GWh raporlanan / yılMevcut deÄŸil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000400186; yakıt: GEM GCPT

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

66 MW'de, Infraserv Hoechst power station Almanya'daki kömür santrallarının medyanı altında 296.2 MW'dedir. Teknik olarak subcritical olarak tanımlanır. Mevcut yaşam döngüsü durumu «geçici olarak devre dışı»dür — bu nedenle tam güçte, veya artık üretim yapmamaktadır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

734,427 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

171kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
96kevlerin yıllık enerji tüketimi
12 millionabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; EU ETS verified (EUTL 2023)'a bildirilen emisyonlar.

Almanya'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

Niederaussem power station: 3,430 MW3kNiederauss…Janschwalde power station: 3,000 MW3kJanschwald…Boxberg power station: 2,582 MW3kBoxberg po…GKM (Mannheim) power station: 2,147 MW2kGKM (Mannh…BoA 2: 2,100 MW2kBoA 2Neurath power station: 2,068 MW2kNeurath po…Brunsbuettel SWS power station: 1,820 MW2kBrunsbuett…Weisweiler power station: 1,800 MW2kWeisweiler…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Infraserv GmbH & Co. Höchst KG [100%] tarafından işletilmektedir.

Yerel iklim & termal baÄŸlam

Bu coal santrali bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. temperate oceanic ikliminde (Köppen Cfb) yer almaktadır — Kuzey Yarımküre, enlem 50.1°N — bu, ne kadar enerji üretebileceğini ve çıktısının yıl içinde nasıl değiştiğini belirler.

10.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,903ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
80soğutma derece-günleri (baz 18°C)
115 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 2 °CJF: 2 °CFM: 6 °CMA: 10 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 19 °CJA: 19 °CAS: 15 °CSO: 10 °CON: 5 °CND: 3 °CD19 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %18 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 60/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni humidity / wetness.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
26/100çevresel şiddet endeksi
17.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
331 kmkıyıya uzaklık

Daha yüksek çevresel şiddet, tam da koruyucu sökülebilir yalıtımın en çok geri ödeme yaptığı yerdir: korunaklı bir mikro-iklim korozyonu, UV ve termal döngü hasarını yavaşlatır ve dış donanımın hizmet ömrünü uzatır. Bu, gösterge niteliğinde bir saha-iklim bağlamıdır — belirli bir santral veya işletmecinin durum değerlendirmesi değildir.

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Almanya'deki 124 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #94. en büyüğü.

Almanya'de bu veri setinde 124 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 64,920 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 50.091838, 8.531305 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Infraserv Hoechst power station ne tür bir santraldir?

Infraserv Hoechst power station, Hesse, Almanya bölgesinde bir 66 MW kömür santralidir, 1989 yılında devreye alındı.

Infraserv Hoechst power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 82,594 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Infraserv Hoechst power station kim tarafından işletiliyor?

Infraserv Hoechst power station, Infraserv GmbH & Co. Höchst KG [100%] tarafından işletilir.

Infraserv Hoechst power station ne kadar CO₂ salar?

Infraserv Hoechst power station yılda yaklaşık 734,427 ton CO₂ bildirmiştir (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.