Ana sayfa / Avrupa / Almanya / INEOS Kraftwerk

INEOS Kraftwerk

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: North Rhine-Westphalia, Almanya. Koordinatlar: 51.4693, 6.6436.

gazNorth Rhine-WestphaliaAlmanyabuhar türbiniCO₂ ölçülmüş

INEOS Kraftwerk — 24 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: North Rhine-Westphalia, Almanya. Verilerde belirtilen sahibi: INEOS Solvents Germany GmbH. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 27k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Almanya'deki 1,442 enerji santrali arasında #518. sıradadır. 1995 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 31 yaşındadır — köklü bir tesis. Ölçülen 95,963 t CO₂/yıl (EU ETS verified (EUTL 2023)) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 22k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, gaz, Almanya elektriğinin yaklaşık %16.5'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 330 gCO₂/kWh (%59.1 düşük karbonlu) (2025).

24MW kurulu kapasite
27,030enerji sağlanan hane (tahmini)
95,963t CO₂ / yıl (EU ETS verified (EUTL 2023))
1995devreye alma (~31 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005846.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisINEOS Kraftwerk WRI
ÜlkeAlmanya · North Rhine-Westphalia WRI
Koordinatlar51.4693, 6.6436 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite24 MW GEM · 2026 · L100000400185; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiINEOS Solvents Germany GmbH WRI
Devreye alınma1995 WRI
Teknolojibuhar türbini WRI
CO₂ emisyonları95,963 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · EU ETS verified (EUTL 2023)

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#518 / 1442 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#178 / 241 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.45× · 52.9 MW · n=241 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri27,030 hesaplandı
İklim10.6°C · HDD 2,717 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 29/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000400185; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

24 MW'de, INEOS Kraftwerk Almanya'daki gaz santrallarının medyanı altında 52.9 MW'dedir. Teknik olarak buhar türbini olarak tanımlanır. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

95,963 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

22kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
13kevlerin yıllık enerji tüketimi
1.6 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; EU ETS verified (EUTL 2023)'a bildirilen emisyonlar.

Almanya'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

Gersteinwerk: 2,004 MW2kGersteinwe…Emsland: 1,837 MW2kEmslandGemeinschaftskraftwerk Irsching: 1,391 MW1kGemeinscha…Knapsack Natural Gas I: 1,252 MW1kKnapsack N…Gundelfingen Reserve power station: 1,200 MW1kGundelfing…RWE Burghausen power station: 950 MW950RWE Burgha…Bexbach-C power station: 900 MW900Bexbach-C …Leipheim power station: 869 MW869Leipheim p…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: INEOS Solvents Germany GmbH.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 51.5°N.

10.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,717ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
40soğutma derece-günleri (baz 18°C)
31 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 3 °CJF: 4 °CFM: 6 °CMA: 9 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 19 °CJA: 19 °CAS: 15 °CSO: 11 °CON: 6 °CND: 4 °CD19 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %11 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 55/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %0 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
29/100çevresel şiddet endeksi
15.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
121 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Almanya'deki 241 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #178. en büyüğü.

Almanya'de bu veri setinde 241 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 37,245 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 51.4693, 6.6436 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

INEOS Kraftwerk ne tür bir santraldir?

INEOS Kraftwerk — 24 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: North Rhine-Westphalia, Almanya, 1995 yılında devreye alındı.

INEOS Kraftwerk kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 27,030 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

INEOS Kraftwerk için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde INEOS Kraftwerk için belirtilen sahip: INEOS Solvents Germany GmbH.

INEOS Kraftwerk ne kadar CO₂ salar?

INEOS Kraftwerk yılda yaklaşık 95,963 ton CO₂ bildirmiştir (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.