Indian Point 3

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: nükleer. Konum: New York, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 41.2706, -73.9526.

nükleerNew YorkAmerika Birleşik Devletleri

Indian Point 3 — 1,012 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: nükleer. Konum: New York, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Entergy Nuclear Indian Point 3. 8,343 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 2.4 milyon haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #590. sıradadır. 1976 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 50 yaşındadır — köklü bir tesis. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, nükleer, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %17.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

1,012MW kurulu kapasite
8,343GWh raporlanan / yıl
2,383,685enerji sağlanan hane
1976devreye alma (~50 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0008907.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisIndian Point 3 WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · New York WRI
Koordinatlar41.2706, -73.9526 WRI
Yakıtnükleer WRI
MW kurulu kapasite1,012 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiEntergy Nuclear Indian Point 3 WRI
Devreye alınma1976 WRI
GWh raporlanan / yıl8,343 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#590 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#110 / 176 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.75× · 1,350 MW · n=176 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri2,383,685 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim10.6°C · HDD 3,031 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 37/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

1,012 MW'de, Indian Point 3 Amerika Birleşik Devletleri'daki nükleer santrallarının medyanı altında 1,350 MW'dedir. Nükleer santrallar, doğrudan CO₂ olmaksızın buhar oluşturmak üzere uranyum bölünürler; sabit taban yük olarak çalışırlar ve çok yüksek kapasite faktörü ile herhangi bir termal santralın en uzun işletme ömürleri vardır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2013: 8,292 GWh20132014: 8,978 GWh20142015: 7,609 GWh20152016: 9,076 GWh20162017: 6,952 GWh20172018: 8,300 GWh20182019: 8,343 GWh20199k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Entergy Nuclear Indian Point 3.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: nükleer. Bu tesis bir türbojeneratör için buhar üretmek amacıyla nükleer fisyon ısısını kullanır. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 41.3°N.

10.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,031ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
350soğutma derece-günleri (baz 18°C)
75 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -2 °CJF: -1 °CFM: 4 °CMA: 9 °CAM: 15 °CMJ: 20 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 12 °CON: 6 °CND: 1 °CD23 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %23 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 63/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
25.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
81 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 176 nükleer enerji santrali arasında kapasiteye göre #110. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 176 nükleer enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 270,415 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 41.2706, -73.9526 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Indian Point 3 ne tür bir santraldir?

Indian Point 3 — 1,012 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: nükleer. Konum: New York, Amerika Birleşik Devletleri, 1976 yılında devreye alındı.

Indian Point 3 ne kadar elektrik üretir?

Indian Point 3 yılda yaklaşık 8,343 GWh elektrik üretir.

Indian Point 3 kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 2,383,685 haneye yetecek düzeydedir.

Indian Point 3 için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Indian Point 3 için belirtilen sahip: Entergy Nuclear Indian Point 3.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.