Immingham

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: England, Birleşik Krallık. Koordinatlar: 53.6133, -0.186.

atıkEnglandBirleşik KrallıkCO₂ ölçülmüş

Immingham — 2 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: England, Birleşik Krallık. Verilerde belirtilen sahibi: Waste Recycling Group. 6,653 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 1.9 milyon haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Birleşik Krallık'deki 2,860 enerji santrali arasında #2389. sıradadır. 2004 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 22 yaşındadır — görece modern. Ölçülen 6,263 t CO₂/yıl (EU ETS) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 1.5k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, ulusal şebeke ortalama 217 gCO₂/kWh (%64.4 düşük karbonlu) (2025).

2MW kurulu kapasite
6,653GWh raporlanan / yıl
1,900,914enerji sağlanan hane
6,263t CO₂ / yıl (EU ETS)
2004devreye alma (~22 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GBR0000620.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisImmingham WRI
ÜlkeBirleşik Krallık · England WRI
Koordinatlar53.6133, -0.186 WRI
Yakıtatık WRI
MW kurulu kapasite2 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiWaste Recycling Group WRI
Devreye alınma2004 WRI
GWh raporlanan / yıl6,653 GWh·a⁻¹ WRI
CO₂ emisyonları6,263 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · EU ETS

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#2389 / 2860 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#204 / 329 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.87× · 2.3 MW · n=329 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri1,900,914 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim9.7°C · HDD 3,033 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 33/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

2 MW'de, Immingham Birleşik Krallık'daki atık santrallarının medyanı altında 2.3 MW'dedir. Atıktan enerjiye santralları, elektrik ve ısı üretmek üzere belediye katı atığını yakarlar, depo hacmini azaltırken kalıntı atıktan enerji geri kazanırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

6,263 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

1.5kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
841evlerin yıllık enerji tüketimi
104kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; EU ETS'a bildirilen emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2015: 4,857 GWh20152017: 6,653 GWh20177k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Waste Recycling Group. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: atık. Bu tesis kentsel veya endüstriyel atıkları yakarak enerji geri kazanır. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 53.6°N.

9.7°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,033ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
9 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 4 °CJF: 4 °CFM: 6 °CMA: 8 °CAM: 11 °CMJ: 14 °CJJ: 16 °CJA: 16 °CAS: 14 °CSO: 11 °CON: 7 °CND: 5 °CD16 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %23 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 63/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz ortamında korozyon.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
33/100çevresel şiddet endeksi
12.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
8 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Birleşik Krallık'deki 329 atık enerji santrali arasında kapasiteye göre #204. en büyüğü.

Birleşik Krallık'de bu veri setinde 329 atık enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,886 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 53.6133, -0.186 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Immingham ne tür bir santraldir?

Immingham — 2 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: England, Birleşik Krallık, 2004 yılında devreye alındı.

Immingham ne kadar elektrik üretir?

Immingham yılda yaklaşık 6,653 GWh elektrik üretir.

Immingham kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 1,900,914 haneye yetecek düzeydedir.

Immingham için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Immingham için belirtilen sahip: Waste Recycling Group.

Immingham ne kadar CO₂ salar?

Immingham yılda yaklaşık 6,263 ton CO₂ bildirmiştir (EU ETS).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.