Ana sayfa / Avrupa / Almanya / Ibbenbüren-B power station

Ibbenbüren-B power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: North Rhine-Westphalia, Almanya. Koordinatlar: 52.2888, 7.7479.

kömürNorth Rhine-WestphaliaAlmanyakritik altı buhar koşulları

Ibbenbüren-B power station — 794 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: North Rhine-Westphalia, Almanya. Verilerde belirtilen sahibi: RWE Power AG. 2,647 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 756k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Almanya'deki 1,442 enerji santrali arasında #63. sıradadır. 1985 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 41 yaşındadır — köklü bir tesis. Bağlamında, kömür, Almanya elektriğinin yaklaşık %20.6'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 330 gCO₂/kWh (%59.1 düşük karbonlu) (2025).

794MW kurulu kapasite
2,647GWh raporlanan / yıl
756,285enerji sağlanan hane
1985devreye alma (~41 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005832.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisIbbenbüren-B power station WRI
ÜlkeAlmanya · North Rhine-Westphalia WRI
Koordinatlar52.2888, 7.7479 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite794 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiRWE Power AG WRI
Devreye alınma1985 WRI
Teknolojikritik altı buhar koşulları WRI
GWh raporlanan / yıl2,647 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları2,647,000 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#63 / 1442 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#32 / 124 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite2.68× · 296.2 MW · n=124 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri756,285 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim9.3°C · HDD 3,177 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 28/100 koordinatlardan türetildi

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

794 MW'de, Ibbenbüren-B power station Almanya'daki kömür santrallarının medyanı çok üstünde 296.2 MW'dedir. Teknik olarak kritik altı buhar koşulları olarak tanımlanır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2015: 3,540 GWh20152016: 4,102 GWh20162017: 2,647 GWh20174k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: RWE Power AG. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 52.3°N.

9.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,177ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
86 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 2 °CJF: 2 °CFM: 5 °CMA: 8 °CAM: 13 °CMJ: 15 °CJJ: 17 °CJA: 17 °CAS: 14 °CSO: 10 °CON: 6 °CND: 3 °CD17 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %29 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 67/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
28/100çevresel şiddet endeksi
15.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
84 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Almanya'deki 124 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #32. en büyüğü.

Almanya'de bu veri setinde 124 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 64,920 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 52.2888, 7.7479 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Ibbenbüren-B power station ne tür bir santraldir?

Ibbenbüren-B power station — 794 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: North Rhine-Westphalia, Almanya, 1985 yılında devreye alındı.

Ibbenbüren-B power station ne kadar elektrik üretir?

Ibbenbüren-B power station yılda yaklaşık 2,647 GWh elektrik üretir.

Ibbenbüren-B power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 756,285 haneye yetecek düzeydedir.

Ibbenbüren-B power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Ibbenbüren-B power station için belirtilen sahip: RWE Power AG.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.