Ana sayfa / Asya / Çin / Huaneng Shandong Yishui Mazhan Phase 1 Wind

Huaneng Shandong Yishui Mazhan Phase 1 Wind

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Shandong Sheng, Çin. Koordinatlar: 36.1158, 118.7694.

rüzgârShandong ShengÇinkarasal kurulum

Huaneng Shandong Yishui Mazhan Phase 1 Wind — 50 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Shandong Sheng, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: Huaneng Yishui Windpower. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 43k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #3266. sıradadır. 2013 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 13 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Çin elektriğinin yaklaşık %10.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

50MW kurulu kapasite
42,548enerji sağlanan hane (tahmini)
2013devreye alma (~13 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1072282.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisHuaneng Shandong Yishui Mazhan Phase 1 Wind WRI
ÜlkeÇin · Shandong Sheng WRI
Koordinatlar36.1158, 118.7694 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite50 MW GEM · 2026 · L100000902713; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiHuaneng Yishui Windpower WRI
Devreye alınma2013 WRI
Teknolojikarasal kurulum WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#3266 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#173 / 835 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.02× · 49 MW · n=835 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri42,548 hesaplandı
İklim12.2°C · HDD 2,726 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 38/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000902713; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

50 MW'de, Huaneng Shandong Yishui Mazhan Phase 1 Wind Çin'daki rüzgâr santrallarının medyanı yaklaşık 49 MW'dedir. Teknik olarak karasal kurulum olarak tanımlanır. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Gansu Wind Farm: 6,000 MW6kGansu Wind…Dabancheng Wind Farm: 500 MW500Dabancheng…Jilin Xiangyang 1st Phase Wind: 400 MW400Jilin Xian…Shanxi Pinglu Baiyushan: 350 MW350Shanxi Pin…Bayannur Wulanyiligeng Wind Farm: 300 MW300Bayannur W…Hebei Shangyi Dongshan: 300 MW300Hebei Shan…Huaneng Fuxin Zhangbei: 300 MW300Huaneng Fu…Huaneng Tongliao Kezuozhongqi Haorigetu: 300 MW300Huaneng To…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Huaneng Yishui Windpower.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: nemli subtropikal (kurak kış) (Köppen Cwa). Enlem: 36.1°N.

12.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,726ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
630soğutma derece-günleri (baz 18°C)
211 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -3 °CJF: 0 °CFM: 6 °CMA: 13 °CAM: 18 °CMJ: 23 °CJJ: 25 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 14 °CON: 6 °CND: 0 °CD25 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %11 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 55/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
27.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
116 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 835 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #173. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 835 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 52,236 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 36.1158, 118.7694 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Huaneng Shandong Yishui Mazhan Phase 1 Wind ne tür bir santraldir?

Huaneng Shandong Yishui Mazhan Phase 1 Wind — 50 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Shandong Sheng, Çin, 2013 yılında devreye alındı.

Huaneng Shandong Yishui Mazhan Phase 1 Wind kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 42,548 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Huaneng Shandong Yishui Mazhan Phase 1 Wind için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Huaneng Shandong Yishui Mazhan Phase 1 Wind için belirtilen sahip: Huaneng Yishui Windpower.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.