Ana sayfa / Asya / Çin / Huaneng Shandong Hekou Phase 4

Huaneng Shandong Hekou Phase 4

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Shandong Sheng, Çin. Koordinatlar: 38.01, 118.53.

rüzgârShandong ShengÇin

Huaneng Shandong Hekou Phase 4 — 49 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Shandong Sheng, Çin. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 42k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #3711. sıradadır. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Çin elektriğinin yaklaşık %10.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

49MW kurulu kapasite
41,697enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1071697.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisHuaneng Shandong Hekou Phase 4 WRI
ÜlkeÇin · Shandong Sheng WRI
Koordinatlar38.01, 118.53 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite49 MW WRI GPPD; kaynak kaydı

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#3711 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#445 / 835 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.00× · 49 MW · n=835 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri41,697 hesaplandı
İklim13.1°C · HDD 2,645 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 46/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

49 MW'de, Huaneng Shandong Hekou Phase 4 Çin'daki rüzgâr santrallarının medyanı yaklaşık 49 MW'dedir. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Gansu Wind Farm: 6,000 MW6kGansu Wind…Dabancheng Wind Farm: 500 MW500Dabancheng…Jilin Xiangyang 1st Phase Wind: 400 MW400Jilin Xian…Shanxi Pinglu Baiyushan: 350 MW350Shanxi Pin…Bayannur Wulanyiligeng Wind Farm: 300 MW300Bayannur W…Hebei Shangyi Dongshan: 300 MW300Hebei Shan…Huaneng Fuxin Zhangbei: 300 MW300Huaneng Fu…Huaneng Tongliao Kezuozhongqi Haorigetu: 300 MW300Huaneng To…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: muson sıcak yazlı karasal (Köppen Dwa). Enlem: 38.0°N.

13.1°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,645ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
875soğutma derece-günleri (baz 18°C)
3 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -3 °CJF: 0 °CFM: 6 °CMA: 14 °CAM: 20 °CMJ: 24 °CJJ: 27 °CJA: 26 °CAS: 22 °CSO: 15 °CON: 7 °CND: 0 °CD27 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %8 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 53/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
46/100çevresel şiddet endeksi
29.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
22 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 835 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #445. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 835 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 52,236 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 38.01, 118.53 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Huaneng Shandong Hekou Phase 4 ne tür bir santraldir?

Huaneng Shandong Hekou Phase 4 — 49 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Shandong Sheng, Çin.

Huaneng Shandong Hekou Phase 4 kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 41,697 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.